Nintendo údajne pracuje na vlastnom systéme herných trofejí

Nintendo údajne pracuje na vlastnom systéme herných trofejí

Switch by mal po vzore konkurencie čoskoro zaznamenávať herné úspechy.

Achievementy a trofeje sú dnes už neoddeliteľnou súčasťou väčšiny herných služieb. Od roku 2005, kedy sa objavili na Xbox Live si ich osvojil už takmer každý herný gigant. V tomto smere je Nintendo stále pozadu, čo sa má ale čoskoro zmeniť.

Počas nedávneho Reddit AMA (Ask me anything) s indie štúdiom Lichtung padla otázka, či bude ich hra Lichtspeer na Nintende Switch obsahovať online tabuľku výsledkov. Odpoveďou bolo, že by hodnotenia chceli pridať neskôr, pri čom prezradili aj niečo, čo asi nemali: "Nintendo nemá oficiálnu podporu achievementov a leaderboardov ako Sony alebo Microsoft, ale vieme, že na tom pracujú."

Keďže Nintendo plánuje v roku 2018 začať účtovať poplatky za online hranie na Nintende Switch, je pravdepodobné, že sa trofejí dočkáme práve začiatkom roka na čiastočné zdôvodnenie pridania poplatkov.

Otázkou zostáva, či už vydané hry na Switch dostanú podporu trofejí podobne ako tomu bolo pri niektorých tituloch na Playstation 3 a taktiež, či budú hráčom spätne uznané trofeje, ktoré už získali.

Zdroj: IGN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk