THE CIRCLE - V KINÁCH OD 27. 4.
Lego Worlds – Recenzia

Lego Worlds – Recenzia

Pred takmer siedmimi rokmi sa medzi hráčmi začala šíriť správa o vznikajúcej malej hre, v ktorej ste mohli stavať všetko od výmyslu sveta. Vtedy ešte pojem Minecraft niekomu nič nehovoril. Takmer každý, kto túto hru vyskúšal, bol z nej nadšený. A ako roky išli, z malej, nenápadnej hry sa stal fenomén, do ktorého sa zamilovali milióny detí aj dospelých. Celkom živo si viem predstaviť, ako sa na celý tento nečakaný vývoj z diaľky s hrôzou prizerala spoločnosť LEGO, uvažujúc, prečo tento nápad neskrsol v myšlienkach jej vývojárov. Veď predsa povoľovanie uzdy svojej fantázii a zhmotňovanie svojich predstáv kocku za kockou je niečo, čo vždy bolo hlavným trademarkom značky LEGO. A preniesť kúzlo tejto činnosti na obrazovky monitorov nemôže byť predsa také zložité...

Horizon Zero Dawn - Recenzia

Horizon Zero Dawn - Recenzia

Nie je to tak dávno, čo označenie hry openworld vzbudzovalo u hráčov automaticky vysoké očakávania. Vytvoriť hru s rozsiahlym otvoreným svetom, ktorý hráči môžu slobodne preskúmavať, bolo natoľko technicky náročné, že sa do tohto druhu hier púšťali len štúdiá, ktoré mali jasnú víziu a prostriedky na zrealizovanie. S príchodom nových technológií sa tvorba openworld hier do značnej miery zjednodušila, a tak ich s mottom „vytvoríme čo najväčšiu mapu, pridáme do nej veže, zasypeme ju čo najviac collectibles a medzi to rozsekáme nejaký ten príbeh“ chrlí herný trh jednu za druhou. Horizon Zero Dawn sa na papieri možno od tohto motta príliš nelíši, avšak už pri prvom pohľade vytvára toľko otázok, ako sme už dávno pri openworld hre nevideli.

Nioh - Recenzia

Nioh - Recenzia

Žáner hardcore RPG sekačiek bol až doteraz výhradne parketou Souls sérií, no na scénu prichádza niekto nový. Je to vyslovene Playstation exkluzivita, ako tomu bolo pri prvom Demons Souls. Prekoná Nioh obľúbenú sériu?

The Dwarves - Recenzia

The Dwarves - Recenzia

Trpaslíkom sa v hrách, knihách alebo filmoch nedostáva veľa pozornosti, čo je škoda, pretože majú bohatú a zaujímavú históriu. Zrejme si to mysleli aj vývojári z King Art Games, a tak stvorili hru The Dwarves.

The Last Guardian - Recenzia

The Last Guardian - Recenzia

The Last Guardian je jednou z hier, na ktorú čakala celá generácia hráčov. Počas vývoja bola niekoľkokrát odložená, pozmenená a narazila na mnoho úskalí, no po dlhej a ťažkej ceste sa konečne dostáva na pulty našich predajní. Stojí za to dlhé čakanie?

PlayStation 4 Pro - Recenzia

PlayStation 4 Pro - Recenzia

Pokiaľ ste si pred tromi rokmi našli pod vianočným stromčekom novú konzolu PlayStation 4 a žili ste v sladkom presvedčení, že na ďalších 6 – 7 rokov máte otázku hrania vybavenú, možno vás predstavenie novinky PlayStation 4 Pro prekvapilo, ba až šokovalo. Emócie však treba držať na uzde. PlayStation 4 Pro je revolúciou medzi konzolami, ale vašu PS4-ku do koša určite nezahadzujte.

Farming Simulator 17 - Recenzia

Farming Simulator 17 - Recenzia

Štúdio Giants Software sa opäť vracia a pokúša sa získať si srdcia všetkých virtuálnych farmárov. Minuloročná odmlka v podobe hry Farming Simulator 16, dostupnej výlučne pre mobilné zariadenia, dodala vývojárom nové sily a umožnila nám vrátiť sa na naše polia. Či sa to oplatí, sa dozviete z našej recenzie.

Call of Duty: Infinite Warfare - Recenzia

Call of Duty: Infinite Warfare - Recenzia

Infinite War sa veru netešilo veľmi pozitívnym odozvám už od vydania prvého traileru, no to sériu sprevádza už nejaký ten čas. Výraznejšie odkedy sa vývojári rozhodli ísť v hernom čase dopredu, stále viac a viac do budúcnosti. Tohtoročný CoD túto hranicu posúva ešte o krôčik ďalej, no vo väčšine si zachováva mechanizmy predošlého dielu. Až na niekoľko noviniek.

Watch Dogs 2 - Recenzia

Watch Dogs 2 - Recenzia

Ak by sme sa pozreli na rebríček vydaných hier pre aktuálnu generáciu herných konzol a zamerali sa na tituly, ktoré skončili veľkým sklamaním, s veľkou pravdepodobnosťou by sme na prvej priečke našli titul Watch Dogs. Nová, masívne hypovaná IP, ktorá od svojho famózneho predstavenia mala byť hlavným dôvodom, prečo si kúpiť nový XBOX alebo Playstation, nakoniec nepriniesla žiadnu revolúciu. Aj napriek lámaniu rekordov v predajnosti bol vďaka svojmu nudnému svetu hráčmi odsúdený na zabudnutie v prepadlisku dejín. V Ubisofte však boli zjavne iného názoru, a tak sa rozhodli pre pokračovanie, ktoré tentoraz preventívne príliš nehypovali. Pomohlo to?

Rise of the Tomb Raider - Recenzia

Rise of the Tomb Raider - Recenzia

Keď Microsoft oznámil, že pokračovanie rebootu Tomb Raidera sa vráti v roku 2015 exkluzívne pre XBOX a PC platformu, negatívne reakcie zo strany hráčov vlastniacich konzoly od Sony nenechali na seba dlho čakať. Z následných vyjadrení Square Enixu však začalo byť veľmi rýchlo jasné, že to s danou exkluzivitou nie je myslené až tak vážne a po nejakej dobe si hra s časovým oneskorením nájde svoju cestu aj na Playstation. Daným časovým oneskorením sa ukázal byť rok, a tak Rise of the Tomb Raider po roku od svojho prvotného vydania prichádza aj na Playstation 4. Stálo čakanie za to?

WRC 6 - Recenzia

WRC 6 - Recenzia

Opäť po roku sa vracia WRC 6 a ponúka hráčom už rokmi overený rally zážitok. Balans medzi miernou arkádovosťou a realitou rally pretekov ostáva, no dočkali sme sa aj pár zmien. Či k horšiemu, alebo lepšiemu sa dočítate ďalej.

XCOM 2 - Recenzia

XCOM 2 - Recenzia

XCOM 2 netreba nikomu zvlášť predstavovať. Hra vyšla už pred nejakým časom, no boj proti mimozemskej invázii sa konečne dostáva aj na konzoly. Podarilo sa skvelú ťahovku preportovať na konzoly bez kompromisov?

FIFA 17 - Recenzia

FIFA 17 - Recenzia

FIFA prináša tento rok nezvykle veľa noviniek. Minimálne na papieri. Vývojári sa chvália novým enginom Frostbite, ktorý poháňa napr. Star Wars Battlefront alebo Battlefield 1 či chystaný Mass Effect: Andromeda. My však chválime druhú novinku, režim The Journey.

NHL 17 - Recenzia

NHL 17 - Recenzia

NHL netreba nikomu bližšie predstavovať. Je tu už nejaký ten rok a pravdepodobne bude ešte niekoľko ďalších generácií. Ako ale vylepšiť hru založenú na reálnych športoch, v ktorých sa nič nemení? Poďme sa pozrieť, čo si pre nás spoločnosť EA prichystala na hokejovej scéne tento rok.

Ďalšie články...

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk