THE CIRCLE - V KINÁCH OD 27. 4.
Escape from Tarkov (ALFA) - PREVIEW

Escape from Tarkov (ALFA) - PREVIEW

Pred časom sme vás informovali, že štúdio Battlestate Games, ktoré stojí za nádejným projektom Escape from Tarkov, spustilo v rámci vývoja ich hry program emisárov. A keďže sme jeho súčasťou, testujeme rannú verziu hry a prinášame vám exkluzívne preview, kde si priblížime príbehové pozadie a pár zaujímavostí, o ktorých ste pravdepodobne vôbec netušili.

Sniper: Ghost Warrior 3 – Preview

Sniper: Ghost Warrior 3 – Preview

Pamätáte si ešte na Sniper: Ghost Warrior 2 (2013)? Že nie? Ani sa nečudujem, pretože predchádzajúci diel tejto série bola obyčajná podpriemerná hra, ktorá síce mohla kvôli svojmu zaujímavému názvu a štýlu zarezonovať v ušiach hráčov, ale veľkú dieru do sveta videohier neurobila. No pred pár dňami sa nám do redakcie dostala betaverzia najnovšieho pokračovania – Sniper: Ghost Warrior 3. A ako dopadlo tretie pokračovanie tejto hry v preview? Bude mať na to, aby prekonala svojho predchodcu a konečne sa vymanila z nemastnej-neslanej zóny, v ktorej sa doteraz táto séria nachádzala?

For Honor - Preview

For Honor - Preview

Moje prvé hodiny strávené vo For Honor boli nemilosrdné a brutálne. Často som mal po neúspešnom dueli mnoho nezodpovedaných otázok, ako napríklad: „Prečo som práve dostal sekerou do čela? A čo môžem nabudúce spraviť preto, aby som tomu predišiel?“ A hoci som mal pocit, že väčšina mojich sokov boli omnoho lepší než ja, keď sa mi podarilo mojich oponentov pokoriť, dostavil sa pocit dobre odvedenej práce a šikovne zvládnutej taktiky.

Steep - Preview

Steep - Preview

Hoci je len november, všetci už tušíme, že zima sa nezadržateľne blíži. Teplomer postupne ukazuje menej stupňov a snehová pokrývka nás sem-tam ráno dokáže (ne)príjemne prekvapiť (najmä ak nemáme prezuté zimné pneumatiky). No so zimou prichádza aj to, na čo väčšina z vás čaká celý rok – zimné športy. Snowboard či lyže sa každým rokom tešia čoraz väčšej popularite. Vývojári z Ubisoftu tento trend zachytili, a tak sa rozhodli, že prinesú na herné obrazovky to, po čom hráči v takomto období túžia – hru Steep.

For Honor (ALFA) – PREVIEW

For Honor (ALFA) – PREVIEW

Spoločnosť Ubisoft v roku 2015 na akcii Electronic Entertainment Expo vyrukovala s ohlásením zaujímavej hry s názvom For Honor a okamžite medzi hráčmi vzbudila o tento titul veľký záujem. Prvá ukážka zaujala predovšetkým svojím technickým spracovaním a nezvyčajným zasadením, keď sa na jednom mieste stretávajú rôzne kultúry bojovníkov, konkrétne rytieri, Vikingovia a nechýba ani zastúpenie z radov samurajov.

Battlefield 1 BETA - Preview

Battlefield 1 BETA - Preview

Určite si všetci veľmi dobre pamätáte prvý nadupaný trailer, ktorý nám oznamoval príchod nového Battlefieldu. Návrat historických bojov sľuboval vytúžený posun ku koreňom Battlefieldu a taktiež odklon od bežných štandardov dnešných FPS akcií. EA a DICE nám sľúbili otvorený beta test na všetkých platformách, čo dodržali, a niekoľko dní strávených v Sinajskej púšti nám priblížilo, čo môžeme od najnovšieho Battlefieldu očakávať. Poďme si to teda priblížiť.

We Happy Few - Preview

We Happy Few - Preview

Predstavte si minulosť, ktorá by vyzerala úplne inak, ako ju poznáme. Anglicko by po druhej svetovej vojne nestalo na strane víťazov, ale vojnu s Nemeckom by drvivo prehralo. Predstavte si svet, kde proti sebe stoji západný svet proti komunizmu a všade panuje neustály strach z vojny. Predstavte si svet, kde je všetko také depresívne, že vláda nakázala ľuďom užívať pilulky šťastia, vďaka ktorým na všetok smútok a depresiu ihneď zabudli, no celkovo to skreslí ich predstavu o reálnom svete. Vitajte vo svete WE HAPPY FEW.

Battleborn - Preview

Battleborn - Preview

Temnota pohltila vo vesmíre všetko! Všetko okrem jednej hviezdy a pár planét okolo nej. Pred zničením ju, ako aj zvyšok vesmíru, chráni banda robotov, geneticky upravených drevorubačov, šialených tučniakov a iných podivných indivíduí. Vyzerá to na poriadne uletený boj o všetko.

Preview: Vyskúšali sme nový Doom. Jeho horšiu časť

Preview: Vyskúšali sme nový Doom. Jeho horšiu časť

Keď bol Doom 3 najlepšou hrou, najväčším hitom a stelesnením pekla, ešte boli v móde herné časopisy. Práve tam som sa po prvýkrát o Doom 3 dočítal, a keď som sa neskôr k samotnému strieľaniu dostal, bol to zážitok. Na celý život, asi ako keď po prvýkrát sadnete na bicykel. DOOM Open Beta bolo ako nasadnúť do kočíka; jazda je fajn, ale za chvíľu z toho vyrastiete.

STAR WARS: BATTLEFRONT - Preview

STAR WARS: BATTLEFRONT - Preview

A je to tu. Spolupráca EA a Disney ohľadom Star Wars licencie prináša prvé ovocie. Podstatné však je, aké chutné to ovocie bude. DICE však prezentuje určité záruky kvality a my sme mali možnosť vyskúšať si ich prvý Star Wars Battlefront v otvorenej bete. Dojmy sú „v pohode,“ no existuje aj niekoľko otáznikov.

Layers Of Fear - Preview

Layers Of Fear - Preview

Hororové tituly sú pre indie vývojárov celkom sľubným žánrom, nakoľko námetov majú takmer z každého média. Indie hororových titulov v poslednej dobe vychádza veľmi veľa. Väčšina z nich je založená predovšetkým na strašidelnom prostredí , tematickej hudbe a jumpscaroch. Výnimkou nebude ani sľubný titul Layers of Fear.

NEED FOR SPEED - Preview

NEED FOR SPEED - Preview

Séria Need for Speed je legendárna. Desiatky dielov a niekoľko desaťročí na trhu vyústilo v to, že nastal rozpor medzi kreatívnou víziou autorov a tým, čo od hry očakávala fanúšikovská základňa. Na posledných dvoch Need for Speed hrách bol totiž jasne zreteľný odtlačok štúdia Criterion, či už šialene arkádovým jazdným modelom, alebo zameraním na adrenalínové naháňačky. Tentoraz však prichádzajú po ročnej prestávke s Need for Speed hrou plnou kompromisov. Teda aspoň podľa dojmov z bety.

Guild Wars 2: Heart of Thorns Beta - Preview

Guild Wars 2: Heart of Thorns Beta - Preview

Hoci som skúšal mnoho MMO titulov, ani jeden z nich sa nevyrovnal konceptu levelovania Guild Wars 2. Vďaka úžasnému systému dynamických eventov, zdieľaniu skúseností a „lootu“ ste zrazu nemuseli čakať, kým sa mob znovu objaví, pretože ho zabil niekto iný. S ostatnými hráčmi sa prirodzene spájate do skupín a ak spolu nekomunikujete, minimálne si medzi sebou pomáhate. Originálny Guild Wars 2 nebol o end-game či o úplne vyváženom PvP (napriek tomu, že obe zložky obsahuje), bol o inštantnom dobrodružstve, ktoré ste si mohli užiť bez hľadania guildy či presviedčania vašich známych o kúpe. Vďaka inštancovaniu máp medzi servermi sa už v hre nemôže stať, že by ste nikoho nestreli.

Skyforge - Preview

Skyforge - Preview

MMORPG hry prichádzajú jedna za druhou. Niet sa čomu diviť, veď stále veľa ľudí obľubuje pri hraní aj prítomnosť iných hráčov, ktorí nám môžu pomôcť s plnením úloh alebo poradiť s niečím, keď si už nevieme dať rady. Výnimkou nebude ani nová fantazijná sci-fi cyberpunková MMORPG Skyforge od vývojárov Allods Team a Obsidian Entertainment, ktorá ponúka pár noviniek, ktoré by mohli hru trochu odlíšiť od konkurencie.

Elveon - Preview

Elveon - Preview

Bývavali doby, keď rasa elfov nebola ani zďaleka taká vznešená, ako ju poznáme z moderných fantasy románov alebo hier. Bývavali doby, keď elfovia mávali mastné vlasy, potácali sa v blate a namiesto priesvitných vzdušných rób nosievali farbami i dizajnom fádne oblečenie, funkčné hlavne vo vojnách. Tak ako aj iné národy, aj elfovia si prechádzali počiatočnými fázami vývoja, ktoré boli poriadne drsné, špinavé a plné intríg. Vzhľadom na to, že sa dnes hovorí: „Nikto múdry z neba nespadol“, sa zamýšľam, či sa v minulosti náhodou nezvyklo hovoriť: „Ani elf pri svojom zrode plný noblesy nebol“. V začiatkoch boli totiž elfovia bojachtivé a po moci túžiace bytosti. Vlastne ako každé iné.

Might & Magic Heroes 7 Closed beta 2 - Preview

Might & Magic Heroes 7 Closed beta 2 - Preview

Po prvej, veľmi stručnej ochutnávke nám tvorcovia Might & Magic Heroes 7 priniesli výdatnejšiu porciu zábavy v podobe druhej beta verzie hry. Vydanie plnej verzie sa blíži, a tak sme netrpezlivo hru okúsili. V hlave vznikali otázky, napríklad, či došlo k posunu v hrateľnosti, či vývojári opravili bugy, alebo či to bude konečne zábava ako v starších dieloch. Odpovede na tieto otázky nie sú zhodné, a preto si ich zodpovieme postupne.

Ďalšie články...

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk