Steep - Preview

Steep - Preview

Hoci je len november, všetci už tušíme, že zima sa nezadržateľne blíži. Teplomer postupne ukazuje menej stupňov a snehová pokrývka nás sem-tam ráno dokáže (ne)príjemne prekvapiť (najmä ak nemáme prezuté zimné pneumatiky). No so zimou prichádza aj to, na čo väčšina z vás čaká celý rok – zimné športy. Snowboard či lyže sa každým rokom tešia čoraz väčšej popularite. Vývojári z Ubisoftu tento trend zachytili, a tak sa rozhodli, že prinesú na herné obrazovky to, po čom hráči v takomto období túžia – hru Steep.

For Honor (ALFA) – PREVIEW

For Honor (ALFA) – PREVIEW

Spoločnosť Ubisoft v roku 2015 na akcii Electronic Entertainment Expo vyrukovala s ohlásením zaujímavej hry s názvom For Honor a okamžite medzi hráčmi vzbudila o tento titul veľký záujem. Prvá ukážka zaujala predovšetkým svojím technickým spracovaním a nezvyčajným zasadením, keď sa na jednom mieste stretávajú rôzne kultúry bojovníkov, konkrétne rytieri, Vikingovia a nechýba ani zastúpenie z radov samurajov.

Battlefield 1 BETA - Preview

Battlefield 1 BETA - Preview

Určite si všetci veľmi dobre pamätáte prvý nadupaný trailer, ktorý nám oznamoval príchod nového Battlefieldu. Návrat historických bojov sľuboval vytúžený posun ku koreňom Battlefieldu a taktiež odklon od bežných štandardov dnešných FPS akcií. EA a DICE nám sľúbili otvorený beta test na všetkých platformách, čo dodržali, a niekoľko dní strávených v Sinajskej púšti nám priblížilo, čo môžeme od najnovšieho Battlefieldu očakávať. Poďme si to teda priblížiť.

We Happy Few - Preview

We Happy Few - Preview

Predstavte si minulosť, ktorá by vyzerala úplne inak, ako ju poznáme. Anglicko by po druhej svetovej vojne nestalo na strane víťazov, ale vojnu s Nemeckom by drvivo prehralo. Predstavte si svet, kde proti sebe stoji západný svet proti komunizmu a všade panuje neustály strach z vojny. Predstavte si svet, kde je všetko také depresívne, že vláda nakázala ľuďom užívať pilulky šťastia, vďaka ktorým na všetok smútok a depresiu ihneď zabudli, no celkovo to skreslí ich predstavu o reálnom svete. Vitajte vo svete WE HAPPY FEW.

Battleborn - Preview

Battleborn - Preview

Temnota pohltila vo vesmíre všetko! Všetko okrem jednej hviezdy a pár planét okolo nej. Pred zničením ju, ako aj zvyšok vesmíru, chráni banda robotov, geneticky upravených drevorubačov, šialených tučniakov a iných podivných indivíduí. Vyzerá to na poriadne uletený boj o všetko.

Preview: Vyskúšali sme nový Doom. Jeho horšiu časť

Preview: Vyskúšali sme nový Doom. Jeho horšiu časť

Keď bol Doom 3 najlepšou hrou, najväčším hitom a stelesnením pekla, ešte boli v móde herné časopisy. Práve tam som sa po prvýkrát o Doom 3 dočítal, a keď som sa neskôr k samotnému strieľaniu dostal, bol to zážitok. Na celý život, asi ako keď po prvýkrát sadnete na bicykel. DOOM Open Beta bolo ako nasadnúť do kočíka; jazda je fajn, ale za chvíľu z toho vyrastiete.

STAR WARS: BATTLEFRONT - Preview

STAR WARS: BATTLEFRONT - Preview

A je to tu. Spolupráca EA a Disney ohľadom Star Wars licencie prináša prvé ovocie. Podstatné však je, aké chutné to ovocie bude. DICE však prezentuje určité záruky kvality a my sme mali možnosť vyskúšať si ich prvý Star Wars Battlefront v otvorenej bete. Dojmy sú „v pohode,“ no existuje aj niekoľko otáznikov.

Layers Of Fear - Preview

Layers Of Fear - Preview

Hororové tituly sú pre indie vývojárov celkom sľubným žánrom, nakoľko námetov majú takmer z každého média. Indie hororových titulov v poslednej dobe vychádza veľmi veľa. Väčšina z nich je založená predovšetkým na strašidelnom prostredí , tematickej hudbe a jumpscaroch. Výnimkou nebude ani sľubný titul Layers of Fear.

NEED FOR SPEED - Preview

NEED FOR SPEED - Preview

Séria Need for Speed je legendárna. Desiatky dielov a niekoľko desaťročí na trhu vyústilo v to, že nastal rozpor medzi kreatívnou víziou autorov a tým, čo od hry očakávala fanúšikovská základňa. Na posledných dvoch Need for Speed hrách bol totiž jasne zreteľný odtlačok štúdia Criterion, či už šialene arkádovým jazdným modelom, alebo zameraním na adrenalínové naháňačky. Tentoraz však prichádzajú po ročnej prestávke s Need for Speed hrou plnou kompromisov. Teda aspoň podľa dojmov z bety.

Guild Wars 2: Heart of Thorns Beta - Preview

Guild Wars 2: Heart of Thorns Beta - Preview

Hoci som skúšal mnoho MMO titulov, ani jeden z nich sa nevyrovnal konceptu levelovania Guild Wars 2. Vďaka úžasnému systému dynamických eventov, zdieľaniu skúseností a „lootu“ ste zrazu nemuseli čakať, kým sa mob znovu objaví, pretože ho zabil niekto iný. S ostatnými hráčmi sa prirodzene spájate do skupín a ak spolu nekomunikujete, minimálne si medzi sebou pomáhate. Originálny Guild Wars 2 nebol o end-game či o úplne vyváženom PvP (napriek tomu, že obe zložky obsahuje), bol o inštantnom dobrodružstve, ktoré ste si mohli užiť bez hľadania guildy či presviedčania vašich známych o kúpe. Vďaka inštancovaniu máp medzi servermi sa už v hre nemôže stať, že by ste nikoho nestreli.

Skyforge - Preview

Skyforge - Preview

MMORPG hry prichádzajú jedna za druhou. Niet sa čomu diviť, veď stále veľa ľudí obľubuje pri hraní aj prítomnosť iných hráčov, ktorí nám môžu pomôcť s plnením úloh alebo poradiť s niečím, keď si už nevieme dať rady. Výnimkou nebude ani nová fantazijná sci-fi cyberpunková MMORPG Skyforge od vývojárov Allods Team a Obsidian Entertainment, ktorá ponúka pár noviniek, ktoré by mohli hru trochu odlíšiť od konkurencie.

Elveon - Preview

Elveon - Preview

Bývavali doby, keď rasa elfov nebola ani zďaleka taká vznešená, ako ju poznáme z moderných fantasy románov alebo hier. Bývavali doby, keď elfovia mávali mastné vlasy, potácali sa v blate a namiesto priesvitných vzdušných rób nosievali farbami i dizajnom fádne oblečenie, funkčné hlavne vo vojnách. Tak ako aj iné národy, aj elfovia si prechádzali počiatočnými fázami vývoja, ktoré boli poriadne drsné, špinavé a plné intríg. Vzhľadom na to, že sa dnes hovorí: „Nikto múdry z neba nespadol“, sa zamýšľam, či sa v minulosti náhodou nezvyklo hovoriť: „Ani elf pri svojom zrode plný noblesy nebol“. V začiatkoch boli totiž elfovia bojachtivé a po moci túžiace bytosti. Vlastne ako každé iné.

Might & Magic Heroes 7 Closed beta 2 - Preview

Might & Magic Heroes 7 Closed beta 2 - Preview

Po prvej, veľmi stručnej ochutnávke nám tvorcovia Might & Magic Heroes 7 priniesli výdatnejšiu porciu zábavy v podobe druhej beta verzie hry. Vydanie plnej verzie sa blíži, a tak sme netrpezlivo hru okúsili. V hlave vznikali otázky, napríklad, či došlo k posunu v hrateľnosti, či vývojári opravili bugy, alebo či to bude konečne zábava ako v starších dieloch. Odpovede na tieto otázky nie sú zhodné, a preto si ich zodpovieme postupne.

7 Days to Die - Preview

7 Days to Die - Preview

Na každom kroku narážam na krvilačné zombie, ale nie je to DayZ. Predmety si dokážem „vycraftovať“ pomocou tabuľky, ale nie je to Minecraft. Cez otvorený svet plný lesov, hôr a údolí sa môžem preháňať na motorke, ale nie je to GTA. Vďaka titulku určite nebude prekvapením, o čom to vlastne píšem. 7 Days to Die je jeden z mnohých (a že je ich naozaj požehnane) titulov, ktoré naskočili na vlak hráčskeho záujmu o zombie-survival hry, vzbudený už spomínaným DayZ, ale pritom sa mu darí udržať si svoju špecifickú atmosféru.

Might And Magic Heroes VII Beta - Preview

Might And Magic Heroes VII Beta - Preview

Priebeh beta testovania Might And Magic Heroes VII tak trochu zanikol v hluku, ktorý spôsobuje nádielka špičkových herných titulov oznámených v období trvania výstavy E3. My sme však tento titul nijak nepodcenili, aj napriek tomu, že predošlé verzie podľa ohlasov fanúšikov nedosahovali kvality prvých hier série. Spôsobí siedme pokračovanie prielom? Čítajte ďalej...

Total War: Attila - Preview

Total War séria má už toho odžitého dosť, aby vedela ponúknuť naozaj unikátny a kvalitný zážitok. Neexistuje mnoho titulov, ktoré by využívali jej hlavné prednosti, a pritom dokázali kvalitatívne konkurovať. O to viac to bolelo, keď posledný počin od Creative Assembly s názvom Rome 2 dopadol zle. Hra bola kritizovaná hlavne z dôvodu pocitu nedokončenosti, čo bolo príčinou množstva bugov, nefungujúcich mechaník a grafických glichov.

Infinitum: Battle for Europe - Preview

Nemáme veľmi vo zvyku písať o hrách, ktoré spustíte len v pohodlí vášho prehliadača, t . j. v pohodlí webového rozhrania, a ktoré už v dnešnej dobe sprístupňujú aj realizáciu skutočne „veľkých" hier. Nedá sa povedať či bohužiaľ, alebo chvalabohu, no už aj tých veľkých browserových hier je viac než dostatok, a tak snaha vykročiť z davu je priamo úmerná snahe prísť s niečím novým, prípadne posunúť hranice evolúcie podobných hier.

Evolve - Preview

Co-op hier je v hernom svete požehnane a majú úspech, o čom svedčí vydávanie stále nových titulov, ako napríklad nové BorderLands: Pre Sequel. Tvorcovia legendárneho titulu Left 4 Dead 2, síce nesplnili požiadavky hráčov a nevydávajú tretie pokračovanie tohto úspesného co-op zombie titulu, no aj tak si získali pozornosť novou hrou, ktorá len z videí dostala mnoho ocenení. Je ňou Evolve, v ktorej stoja štyria lovci proti jednému silnému monštru. Lovci samozrejme jednotlivo preberajú role Medica (Val,Lazarus), Supporta (Hank, Bucket), Trappera (Maggie, Griffin) a Assaulta (Markov, Hyde). Každá má iné uplatnenie v boji a ostatní bez podpory čo i len jedného člena majú mizivú šancu na prežitie. Každý lovec aj monštrum má štyri dostupné prostriedky, vďaka ktorým buď stopuje a zabíja, alebo pomáha svojím spoluhráčom. Sú to rôzne zariadenia, zbrane, alebo schopnosti, z ktorých každá má rôzne uplatnenie a rôzny čas prebíjania a dobíjania.

Ďalšie články...

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk