Taktická akcia Fear Effect Sedna vyjde začiatkom marca

Taktická akcia Fear Effect Sedna vyjde začiatkom marca

O zrušený Fear Effect: Inferno síce nejde, no Sedna môže prekvapiť.

Fear Effect bývala kedysi dávno, ešte za čias prvého PlayStation, slávnou sériou, ktorá sa nebála priniesť inovatívne herné prvky, dospelé témy (lesbické scény) a značné násilie. Na obľúbenú sivú krabičku sa dostali prvé dva diely, pričom séria mala pokračovať aj na PlayStation 2 s tretím dielom Inferno, no ten bol bohužiaľ zrušený a Fear Effect zapadol prachom.

Akcia Fear Effect Sedna prišla ako z jasného neba na Kickstarter, kde bohužiaľ pohorela. Square Enix, ktorý značku vlastní, nemohol nechať veľký potenciál nevyužitý a Sednu následne priamo podporil. Od ohlásenia sme sa o Sedna veľa vecí nedozvedeli, čo mohlo viesť ku klebetám, že hra bola zrušená, no dnes ohlásený dátum vydania potešil všetkých fanúšikov. Fear Effect Sedna vyjde 6. marca 2016 na PC, PS4, XONE a Switch.

Na rozdiel od pôvodnej série sa Sedna nesie v duchu izometrickej taktickej akcie v štýle Commandos (ak si náhodou nespomínate, prvé dva diely mali prerenderované pozadia a hrali sa skôr ako Resident Evil). Hrať budeme môcť za niekoľko postáv s rôznymi schopnosťami, ktorých kombináciami budeme musieť riešiť zložité strategické problémy. Nebudú chýbať ani prvky stealthu a puzzle.

Pozrite si najnovší gameplay trailer

Upozornenie: Zobrazenie videa v tomto článku Vám blokuje Adblock. Viac informácií o tejto problematike sa dočítate v našom článku.

Zdroj: Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk

Aktuálne súťaže

Generation 74 - Raider sa nám ukázal v plnej sile
Súťaž o router D-LINK DIR-882
Súťaž o myš Logitech G703 Lightspeed