Budúci mesiac vychádza na PC český dungeon The Keep

Budúci mesiac vychádza na PC český dungeon The Keep

Ide o port pôvodnej 3DS hry, na ktorej zúbok sme si svojho času posvietili aj my.

The Keep vyjde v priebehu marca 2017 a na PC prinesie updatovanú verziu pôvodného titulu. Ide predovšetkým o ovládanie a grafické spracovanie, ktoré je na prvý pohľad lepšie než pred rokmi na handhelde, aj keď nedosahuje súčasného PC štandardu.

Tvorcovia na stránke Steamu uvádzajú, že The Keep ponúkne zameranie na prieskum a riešenie rébusov, súboje v reálnom čase, pričom každý nepriateľ si bude vyžadovať svoju vlastnú stratégiu na jeho porazenie, kúzlenie mágie prostredníctvom rún a tri úrovne obťažnosti.

O 3DS verzii sme sa pred tromi rokmi vyjadrili takto:

The Keep pôsobí oproti Legend of Grimrock ako zakríknutý žiak, ktorý má v sebe potenciál na vynikajúce výsledky, no jeho prejav mu zväzujú zdrevenené ruky a veľká hrča v hrdle. Tí, ktorí túžia po hlbokom RPG zážitku, sa pri hraní The Keep určite neuspokoja, na to sa bohužiaľ až príliš drží pri zemi. Občas som mal normálne pocit, že si to najlepšie nechávajú tvorcovia až pre PC verziu, ktorá je plánovaná spoločne s verziou pre Wii U. Hra môže slúžiť na rýchle zasýtenie pri čakaní na Legend of Grimrock II, no s vedomím, že ani sa nenazdáte a uvedomíte si, že ste hladní znova.

Gamesite
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk