4K hranie na Sony Bravia 55“ XD85

Privítajte éru 4K rozlíšenia. Táto technológia nie je nová a hovorí sa o nej už niekoľko rokov. Je však rozdiel medzi hovorením a jej reálnym využívaním v praxi. A hoci je cena 4K televízorov pre niekoho stále pomerne vysoká, za kombináciu 4K hernej konzoly a 4K TV dnes zaplatíte cca toľko ako za nový herný počítač.

Pochybné skupiny na Facebooku: Ak si nedáte pozor, môžete prísť o veľa

„Rozdávame výhry, ktoré sú darom pre spoločnosť. Snažíme sa vám spríjemniť deň.“ Znie vám takýto popis súťaže podozrivý? Potom určite nepatríte medzi tisíce Slovákov, ktorí sa nechali zlákať vidinou darčekov zadarmo. Žiaľ, nie každý z nás je natoľko opatrný a mnohí svoju naivitu už oľutovali.

Pozrite sa, ako vyzeral stánok spoločnosti Gigabyte na Dreamhack-u

Podujatia s menom Dreamhack sú u hernej komunity nielen známe, ale takmer až uctievané. Kto ešte na takejto akcii nebol, nepochopí, ale kto si už zažil LAN párty s tisíckami spoluhráčov na tom istom mieste, vie, že tomuto zážitku sa vyrovná len máločo. Preto už dávno nie sú Dreamhack akcie iba o hraní, ale aj o spoločnostiach a produktoch, ktoré dokážu skvelý herný zážitok zabezpečiť. Na tohtoročnom Dreamhacku, ktorý sa uskutočnil minulý týždeň v nemeckom meste Lipsko (Leipzig), mali viacerí výrobcovia a herné spoločnosti svoje stánky a my sme sa pristavili pri jednom z najlepšie vybavených, ktorým bol stánok spoločnosti Gigabyte.

To najlepšie a najhoršie z herného sveta za rok 2016

Rok 2016 je už úspešne za nami a hoci pre mnohých hráčov aj nehráčov nebol tým najpozitívnejším, mal aj viacero svetlých okamihov. Úspechy a pády rozličných spoločností, aféry z herného sveta, ale aj napredovanie technológií. Rok 2016 bol na tieto okamihy naozaj bohatý.

TOP 5 HIER 2016 OČAMI REDAKTOROV GAMESITE.sk

TOP 5 redakcie Gamesite.sk
Koniec roka je tu a s ním tradícia každej jednej redakcie, kde sa dá niečo zoradiť. A nakoľko sme na hernom webe, asi nebudeme zoradzovať TOP 10 failov celebrít v roku 2016, ale skôr sa budeme venovať tým hrám.
Nakoľko veríme v subjektívneho ducha každého redaktora, tak sme dali príležitosť všetkým, aby prezentovali svoje názory. Nie každý mal možnosť hrať všetko a preto robiť jeden celkový rebríček je podľa nás nezmysel.

Veselé Vianoce od Gamesite.sk

Či už sme PC Master Race, Console peasants, alebo PC Stupid Elitists. Či už sme fanúšikmi Nvidie, alebo AMD, blížia sa Vianoce. Každopádne dúfam, že si nájdete pod stromčekom niečo, čo poteší vaše hráčske srdce.
Mimochodom, čas Vianoc je čas bilancovania. Rok 2016 je v hernom biznise vo veľkej miere prelomový.

Zabudnutý klenot videoherného priemyslu – česko-slovenské point&click adventúry

Povedzme si to na rovinu. Klasické point&click adventúry, hry ktoré každý správny hráč aspoň raz vo svojom živote hral, sú mŕtve. Áno, môžeme namietať, že aj v dnešnej dobe vychádza niekoľko desiatok point&click adventúr, ako napríklad Day of the Tentacle, Broken Age či napríklad Thimbleweed Park. No takej obľube akej sa tešili v 90. rokoch sa momentálne netešia vôbec.

Tom Snyder: Človek, ktorého hra vás za vašu nešikovnosť potrestala tým najhorším spôsobom

Dnes je doba, kedy sú všetky hry prispôsobené hráčovi tak, aby boli preňho čo najľahšie. Niektorým hráčom to tak vyhovuje a v podstate na tom nie je ani nič zlé. No, kedysi vám hry nič neodpúšťali, ba čo viac. V roku 1986 vznikla hra, ktorá vás potrestala za vašu nešikovnosť tak, ako by ste to nikdy nečakali.

Týždeň s projektorom Acer Predator Z650

Je to už viac ako rok, čo som sa v tematickom článku zamýšľal nad vecami, ktoré by sa mohli hodiť tým najväčším závislákom a herným nadšencom. Hneď prvým bodom na zozname je projektor a plátno. V praxi môžeme plátno vynechať, keďže takmer každý hráč si pokojne vystačí aj s bielou stenou. Aký projektor ale teda vybrať? Stačí malý LED kúsok, alebo treba radšej siahnuť po drahších, ale aj výkonnejších alternatívach? Na tieto otázky sa mi, našťastie, podarilo odpovedať vďaka zapožičanému kúsku značky Acer.

Ďalšie články...

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk