Nové Predator herné monitory od Aceru sa môžu pochváliť radou vylepšení

Nové Predator herné monitory od Aceru sa môžu pochváliť radou vylepšení

Spoločnosť Acer, popredný celosvetový výrobca a inovátor v oblasti herných monitorov, dnes oznámila dostupnosť 30" monitora Predator Z301CT, ktorý získal ocenenie CES 2017 Innovations Award. Ide o prvý monitor na svete s pomerom strán 21:9 a funkciou eye-tracking od Tobi. Spoločnosť tiež predstavila dva modely z radu Predator XB2, ktoré sú vybavené 25" a 27" plochou obrazovkou s extrémne rýchlou obnovovacou frekvenciou 240 Hz. Všetky tieto tri nové modely sa môžu pochváliť agresívnym vzhľadom vďaka elegantnému čiernemu rámčeku s ostrými uhlami a odvážnym červený doplnkom a boli tiež vybavené technológiou NVIDIA G-SYNC pre mimoriadne plynulé hranie.

Acer Predator Z301CT - prvý zakrivený monitor s funkciou Eye-Tracking

Čo sa týka ponorenie sa do hry, stojí 30" Acer Predator Z301CT na úplnom vrchole, o čom svedčí aj získané ocenenie CES 2017 "Best of Innovations" v kategórii počítačové príslušenstvo. Technológia eye-tracking od Tobi, ktorou je tento monitor vybavený, pridáva hráčom do ich arzenálu ovládacích prvkov nástroj, ktorý im pomôže intuitívne zamieriť, strieľať a preskúmavať okolie. Účelom tejto technológie je skôr dopĺňať než nahrádzať tradičné ovládanie hier.

Eye-tracking od Tobi využíva pohybov očí hráčov pre vytvorenie nového vstupu. V kombinácii s myšou a klávesnicou alebo gamepadom prináša hráčom bohatšie, intenzívnejšie zážitky, pretože sú schopní napodobniť akcie, ktoré sa vyskytujú v reálnom živote - napríklad pri pohľade do úkrytu alebo pri zameriavaní sa na cieľ. Uhol záberu kamery sa tiež automaticky natočí podľa toho, na ktorý okraj obrazovky sa oko hráča zameria. Herné prostredie a postavy reagujú podľa toho, ako sa hráč rozhliada a zvuky aj grafika v hre sa dynamicky prispôsobí tomu, kam sa hráč pozerá. Sledovanie pohybu očí od Tobi podporuje viac ako 45 herných titulov, ako je napríklad Elite Dangerous, Deus Ex: Mankind Divided a WATCH_DOGS 2. Okrem toho monitora nechýba ultraširokouhlý Full HD (2560×1080 px) displej so zakrivením 1800R, vďaka ktorému je hranie atraktívnejšie a zábavnejšie.

Medzi ďalšie kľúčové vlastnosti patrí rýchla obnovovacia frekvencia 200 Hz a nízka doba odozvy 4 ms. Široké 178° pozorovacie uhly a mimoriadne tenký rámik poskytuje maximálnu zobrazovaciu plochu. Pre čo najpohodlnejšie používanie možné monitor nakloniť v uhloch od -5° do 35° a výškovo nastaviť v rozsahu 120 mm. Dvojica 3W reproduktorov s funkciou DTS Sound prináša kvalitný zvuk pre ešte väčšie prehĺbenie už tak pohlcujúceho zážitku.

Nová rada Predator XB2 s ultrarýchlou obnovovacou frekvenciou až 240 Hz

Rada Predator XB2 bola už od začiatku postavená pre intenzívne, rýchle akcie a turnaje. 24,5" monitor Predator XB252Q a 27" Predator XB272 sa môže pochváliť technológiou NVIDIA Ulmb, rýchlou 1ms odozvou a vysokou 240Hz obnovovacou frekvenciou. Vďaka úplne plynulým a rýchlym scénam, ostrým hranám a dramatickým prechodom bez rozmazania či duchov prináša neuveriteľne realistické herné zážitky.

Vynikajúcu kvalitu obrazu zabezpečuje rozlíšenie Full HD 1080p a obrovský kontrastný pomer 1 000: 1. Bezrámová konštrukcia ZeroFrame je ideálna pre viacmonitorové riešenia a ergonomický stojan hráčom umožňuje nájsť perfektnú pozíciu pre sledovanie obrazu vďaka náklonu od -5° do 20°, natočenie od + 45° do -45°, pivot až 90° v smere hodinových ručičiek a výškovému nastavenie v rozmedzí 115 mm. Monitory možno ľahko vybrať zo stojanu pre VESA montáž na stenu, čím hráči ušetria priestor na pracovnom stole a spona na káble zaistí, že na stole nebude neporiadok. Oba monitory sú tiež vybavené dvomi 2W reproduktormi.

Úplne nové modely Predator

Vďaka technológii GameView môžu hráči rýchlo prepínať medzi troma upraviteľnými profily zobrazenia pre vyladenie nastavení v hre, bez toho aby museli prechádzať OSD menu - každá ušetrená sekunda prináša významnú výhodu. Medzi špeciálne nastavenia patrí posilnenie čiernej "0dark boost" (nastavenie úrovne čiernej), aby jasne videli hrozby v tme, ďalej asistent zameriavacieho bodu pre presnú streľbu, rovnako ako možnosť nastaviť si obnovovaciu frekvenciu priamo na monitore.

Do súboru technológií Acer EyeProtect, ktorými sú tieto nové monitory vybavené, patrí funkcia flicker-less zabraňujúca blikanie obrazu, filter modrého svetla, technológie ComfyView a low-dimming. Všetky tieto technológie pomáhajú chrániť zrak pred blikajúcim obrazom, vysokým jasom obrazovky, vystavenie modrému svetlu a presvetleniu. Môžu pomôcť znížiť namáhanie zraku počas dlhého hrania. Výborná konektivita zahŕňa vstup HDMI, DisplayPort 1.2 a USB 3.0 hub (1 vstup / 4 výstupy).

Cena a dostupnosť

  • Acer Predator Z301CT bude k dispozícii od februára za 919 €.
  • Predator XB252Q bude k dispozícii od februára za 599,00 €.
  • Predator XB272 bude k dispozícii od februára za 669,00 €.
Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk