Peonza - nový druh zábavy?

Určite kopec z vás pozná céčka, alebo rubikovú kocku, alebo pogy. Sú to všetko hry, ktorými sa decká, ale aj dospelí zabávajú už dlhé roky.... a každý rok pribudne niečo nové. Nie všetko sa uchytí, nie všetko sa tak nezmazateľne vryje do pamäte ľudí ako už spomínané hry.

Ak spomeniem teraz slovo PEONZA, tak väčšine z vás to nepovie nič, ale poniektorým už možno aj aktívnym majiteľom tejto hračky sa vybaví zariadenie v tvare vajíčka, ktoré sa jednoduchým spôsobom omotá „šnúrkou“ a potom..... viac si pozrite na fotkách a videu, ktoré sme pre vás narýchlo pripravili. Keďže sme na akciu nevyslali náš tím s kamerou a foťákom, budete si musieť vystačiť so zábermi a videom natočeným na iPhone 4.

Vráťme sa však ku PEONZE. Hra s týmto vajíčkom v základných princípoch je veľmi jednoduchá, hráči súťažia ako dlho vydrží byť peonza rozkrútená a neprevalí sa na zem. Samozrejme s peonzou sa dajú stvárať a vymýšľať kúsky od výmyslu sveta a aj na videu si budete môcť pozrieť exhibíciu Carlosa, ktorý so svojim kolegom predvádzal kúsky s názvami ako samovrah, výťah, kobra a pod... Všetky tieto názvy boli vyvodené od samotného štýlu akrobacie s peonzou. Poďme však k merítku veci. Keďže je peonza len nováčikom na našom trhu prichádzajú títo sympatickí Mexičania predvádzať tieto hrátky po školách, obchodných centrách a zároveň s týmito exhibíciami ponúkajú deťom možnosť si zasúťažiť o lákavé ceny. My sme sa na jednej takejto súťaži zúčastnili v obchodnom centre Optima v Košiciach a mali sme tam dokonca aj svojho zástupcu, ktorý za síce dostal zo základnej skupiny, ale ďalej už viac šťastia nemal a skončil vo štvrťfinále.

Do finále postúpilo zo 129 súťažiacich 6 finalistov, ktorí svojou šikovnosťou snažili presvedčiť seba, ale aj okolie, že na súťaž neprišli zbytočne. Víťaz vyhral prehrávač MP4, ale aj ostatní 5ti finalisti neobišli skrátka. Vo videu sa určite dozviete viac, a aj keď má video až 23 minút bolo mi ľúto zostrihať exhibíciu, alebo nevydarené Carlosove kúsky, ktorý prvý krát predviedol ukážky peonzy v kombinácii s ihlou.

Možno si väčšina z vás povie, čo zase takýto článok robí na hernom portáli. Avšak mnohí si už určite všimli, že sa snažíme zabŕdať aj do lifestylu. Verte, že takéto hrátky, napríklad aj teraz s peonzou taktiež vycibria vašu trpezlivosť, šikovnosť, motoriku a aj vďaka tomuto nebudete 12 hodín denne sedieť doma za počítačom, alebo konzolou. Snažíme sa týmto povedať aj to, že hry sú súčasťou nášho života, máme ich radi, ale netreba to preháňať a treba sa veľakrát pozrieť aj po iných zábavkach ako sú PC, alebo konzoly. Veríme, že aj v prípade, že ste peonzou neostali ohúrení, tak ste mali možnosť sa pozrieť a zabaviť s nami aj iným spôsobom.

Takto vyzerá peonza

   

Upozornenie: Zobrazenie videa v tomto článku Vám blokuje Adblock. Viac informácií o tejto problematike sa dočítate v našom článku.


 

Tu si môžete pozrieť základné inštrucie ako peonza funguje(video nie je v Slovenčine)

Upozornenie: Zobrazenie videa v tomto článku Vám blokuje Adblock. Viac informácií o tejto problematike sa dočítate v našom článku.


Tu už sú náročnejšie kúsky

Upozornenie: Zobrazenie videa v tomto článku Vám blokuje Adblock. Viac informácií o tejto problematike sa dočítate v našom článku.


Viac o peonze na Slovensku sa môžete dozvedieť tu, alebo tu.


 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk