Overwatch komiks nebude

Overwatch komiks nebude

Blizzard je natoľko nadšený teóriami a vlastnými príbehmi hráčov, že sa rozhodol zrušiť pripravovaný komiks, First Strike.

Príbeh hry Overwatch nerozpráva príbeh pomocou klasických "cut-scenes", teda krátkych animovaných scén, ale cez rozhovory medzi postavami, udalosťami priamo v hre, cez krátke animované filmy a pomocou krátkych komiksov.

Prvý fyzicky vydaný komiks, ktorý mal rozprávať príbeh prvého Overwatch strike tímu, bol však zrušený. To, samozrejme, rozdelilo fanúšikov Overwatch na dva tábory. Niektorí sa na komiksové spracovanie príbehu tešili. Malo pôvodne vyjsť v digitálnej forme v Novembri 2016 a v tlačenej forme v Apríli 2017. Tento plán bol zrušený, pretože sa v istej fáze písania príbehu rohodli príbeh zmeniť. Nakoniec však Blizzard ohlásil úplné zrušenie komiksu.

Podľa Blizzardu nestojí za zrušením nepodarený príbeh alebo škaredé ilustrácie, ale rozľahlosť hráčskej fantázie. Rozhodli sa ju neobmedzovať kanonizovaním udalostí Omnic crisis. Blizzard teda podporuje fan-fiction a komunitu okolo nej. A myslia si, že čokoľvek, čo sa odohráva v hlavách hráčov je lepšie, než čo by vymysleli oni. Asi ešte nepočuli o Rule 34.

K hrám zvyknú vychádzať knihy alebo komiksy. Existuje napríklad aj Witcher komiks. Dragon Age aj Mass Effect rozvíjajú svoje univerzá pomocou kníh aj komiksov. Blizzard má na trhu komiksy a knihy hádam pre každú svoju sériu. Overwatch zatiaľ nemá ohlásenú žiadnu knihu a teraz ani komiks. Čo si myslíte o tomto rozhodnutí Blizzardu odovzdať sa do rúk fan-fiction?

Ak vás zaujímajú príbehy zo sveta Overwatch, skúste prelúskať ich oficiálnu stránku: https://playoverwatch.com/en-us/media/

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk