Lamax Beat Prime P-1 - Recenzia

Lamax Beat Prime P-1 - Recenzia

Slúchadlá si vás získajú svojou univerzálnosťou, odolným dizajnom a úctyhodným zvukovým prednesom. Prehrávať hudbu a spravovať handsfree hovory je možné doslova intuitívne. Skvele sadnú do každého ucha a vďaka magnetickým štupľom sa dajú spojiť na krku ako prívesok.

Technológie

Magnety na slúchadlách, odolný kábel, spona na ucho

 • Prime P-1 obsahuje magnety na plochých koncoch slúchadiel na ich ľahké uskladnenie, kábel sa vďaka svojej odolnosti nezamoce a v balení taktiež nájdete dve spony na uši, ktoré využijete hlavne pri športových činnostiach.

Kompatibilita, Multipoint párovanie, ovládanie na slúchadlách

 • Vďaka technológii Bluetooth v4.1 môžete slúchadla spojiť s akýmkoľvek Bluetooth zariadením či už ide o tablet, smartfón, notebook či iný prehrávač. Viac bodové párovanie zabezpečuje lepšie rozdelenie obsahu – z jedného zariadenia môžete púšťať hudbu, z druhého hovor a využiť ho tak ako handsfree. Navyše môžete jednoducho prepínať skladby či upraviť zvuk priamo na ovládacom paneli umiestnenom na kábli slúchadiel.

Dizajn

Dizajn slúchadiel je jednoduchý. Podlhovastý plastový ovládací panel umiestnený na kábli slúchadiel obsahuje microUSB konektor na nabíjanie, mikrofón a taktiež tlačidlá na ovládanie funkcií prehrávania a úpravu zvuku. Kábel slúchadiel je prepletaný a zamedzuje tak nechcenému zamotávaniu sa. Samotné slúchadlá nesú opäť logo Lamax a majú tvar pripináčika. Slúchadlá sú ladené do oceľovo hnedej farby. V balení sú taktiež dostupné tri veľkosti gumených štupľov a háčiky na uši.

Test

Slúchadlá sme po vybalení nabili cez microUSB kábel na plnú kapacitu. Nabíjanie indikovala integrovaná LED dióda. Po nabití sme slúchadlá jednoducho spárovali podržaním tlačidla na ovládacom paneli.

Tlačidlá na ovládacom paneli boli tri: ovládanie hlasitosti nahor, nadol a play/pause. Ako pri slúchadlách E-1 aj tieto tlačidlá plnili viacero funkcií. Stredné tlačidlo slúžilo na zapnutie, párovanie aj play/pause, tlačidlo + (plus) na pridávanie hlasitosti po stlačení tlačidla, po podržaní tlačidla na prepnutie skladby na ďalšiu v poradí. Tlačidlo - (mínus) slúži na uberanie hlasitosti po stlačení a po podržaní na prepnutie skladby na predošlú. Taktiež sa nám páčilo umiestnenie ovládacieho panela na kábli vo vzdialenosti približne 5cm od slúchadla. Funkcie tlačidiel nám prišli ako intuitívne a rýchlo sme si na ne zvykli.

Kvalita zvuku bola príjemná a milo nás slúchadlá prekvapili. Maximálna hlasitosť bola dostatočne dobrá, výšky, stredy a basy taktiež. Zvolili sme tie najmenšie štuple v balení a taktiež sme si založili plastové držiaky na uši. So slúchadlami sme mohli chodiť aj behať bez toho, aby nám z uší nejako rázne vypadávali. Pri používaní slúchadiel ako handsfree nás druhá strana počula miestami horšie (mohlo to byť spôsobené zhoršeným signálom mobilného operátora), no celkový dojem bol dobrý a kvalita mikrofónu bola na slušnej úrovni. Výdrž slúchadiel sa pohybovala na hranici 3,5 hodín na jedno nabitie. Celkovo sme si slúchadlá obľúbili.

Vďaka pletenému káblu sa nezamotávali, pomocou vstavaného magnetu sme ich mohli spojiť ako náhrdelník a uložiť ich potom do pribaleného tvrdeného obalu na zips. Obal mal taktiež rovno priečinok pre uloženie microUSB kábla, a tak sme mali všetko vždy so sebou.

Naše hodnotenie

Slúchadlá Lamax P-1 sú vhodné slúchadlá na každodenné použitie či už pri domácich aktivitách, ako aj pri športe, a to najmä vďaka pribaleným úchytom na uši. Rýchle nabíjanie cez microUSB konektor a pripojenie cez Bluetooth robia zo slúchadiel výborného pomocníka.

Kvalita zvuku je slušná a slúchadlá môžete taktiež využiť aj ako handsfree. Mobil z vrecka tak vôbec nemusíte vytiahnuť. Postačia vám tieto slúchadlá. Poteší pribalené príslušenstvo a taktiež aj vstavané magnety na zopnutie slúchadiel. Cena do 50 EUR nie je najnižšia, no slúchadlám nie je veľmi čo vyčítať.

Klady

 • kvalita zvuku, použité materiály, hmotnosť
 • intuitívne ovládanie, podpora handsfree
 • príslušenstvo

Zápory

 • nič

Informácie o produkte

Lamax Beat Prime P-1 2017

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 15 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 48 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Lamax Beat

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk