D-LINK DCS-960L - Recenzia

D-LINK DCS-960L - Recenzia

Teraz si predstavte, že potrebujete odísť z domu, ale bojíte sa o zabezpečenie vášho bytu. Presne tento problém sa snaží vyriešiť kamera od spoločnosti D-Link, ktorá ponúka funkcie pre sledovanie, ako napríklad nočný režim a detekciu pohybu. Navyše to všetko môžete sledovať priamo cez živý prenos kdekoľvek a kedykoľvek.

Obsah balenia

Kamera prichádza v neveľkej krabici. Z vonkajšej strany sa nachádzajú technické detaily a informácie o funkciách kamery. Vo vnútri nájdeme samotnú kameru so stojanom, nabíjačku s európskou/britskou koncovkou, skrutky s príchytkami pre upevnenie na stenu, manuál pre prvé spustenie, papierik s prihlasovacími údajmi a 16GB pamäťovú kartu.

Montáž a prvé spustenie

Pri vonkajšej montáži stačí spojiť podstavu so samotným telom kamery. Tieto dva diely sa do seba len zaskrutkujú. Potom už stačí pripojiť kameru k zdroju napájania pomocou pribaleného adaptéra, ktorý má ale príliš krátky prívodný kábel, preto budete musieť, pravdepodobne, siahnuť po predlžovacom kábli.

Po softvérovej stránke montáže to je trochu ťažšie, pretože samotná kamera sa snaží premostiť vysielač s vysielačom domácej WiFi siete. Akosi sa jej to ale veľmi nedarí, keďže sa nám to ani pri automatickom a ani pri manuálnom nastavení bez použitia WPS nepodarilo. Boli som teda nútení pre nastavenie využiť WPS. Po samotnom nastavenívšetko fungovalo ako hodinky. Kamera sa dá prepojiť s Cloudom amobilnou aplikáciou MyDlink Lite, takže máte sledované miesto vždy na dosah.

Prevádzka a funkcie

Napriek tomu, že kamera od D-Linku sa na prvý pohľad zdá ako každá iná, nie je to tak. Hneď, ako si nastavíte kameru do tej správnej polohy, môžete sledovať obraz kdekoľvek. Stačí sa cez prehliadač prihlásiť do portálu MyDlink, stiahnuť si príslušný zásuvný modul pre prehliadač a môžete sledovať vybrané miesto.

Taktiež cez internet môžete spúšťať nočné videnie, poprípade to môžete nechať na rozhodnutí kamery, a to vďaka senzoru osvetlenia. Taktiež môžete vyberať medzi kvalitou HD (720p) a 480p, pričom HD záznam beží na 15fps/1.2mbps a 480p/0.5mbps záznam beží na 30fps.

Hoci sa to možno nezdá ako veľa, na sledovaciu kameru to úplnestačí. Dobrá je aj kvalita obrazu. Napriek tomu, že ide o 720p záznam, je i tak dostatočne kvalitný a zábery zachytené pomocou nočného videnia sú jasné aj v úplnej tme.

Taktiež poteší možnosť vložiť do kamery microSD kartu. Po jej vložení máte dve možnosti. Buď nahrávať všetko a premazávať najstaršie záznamy najnovšími, alebo nenahrávať nič a nahrávanie spustiť až vtedy, ak detektor pohybu zaregistruje pohyb, zvuk.

Taktiež pri zaregistrovaní pohybu alebo zvuku, je možné zaslať majiteľovi kamery notifikáciu na jeho smartfón, ak teda disponuje v smartfóne MyDlink aplikáciou. Taktiež sa automaticky odfotí fotografia, počas ktorej bol pohyb zachytený.

Je trochu škoda, že sa kamera hodí viac-menej len pre interiérové využitie a nie je vodotesná, vďaka čomu by sa s ňou dal monitorovať i pozemok. Nie je veľmi domyslené ani umiestnenie, keďže potrebujeme také miesto, kde je dobrý a stabilný dosah WiFi siete a zároveň aj dosah k zdroju napájania, no s týmto si môže prípadný užívateľ poradiť.

Naše hodnotenie

Kamera DCS-960L vidí všetko. Ponúka veľký rozhľad, konkrétne 180˚, čo už stačí na pokrytie väčšieho priestoru. Kvalita záznamu je dobrá a dodatočné funkcie v podobe detektora pohybu a zvuku hrajú tejto kamere do kariet. Toto všetko môžete monitorovať buď cez aplikáciu lokálne, alebo aj pomocou hocijakého zariadenia, ktoré disponuje zásuvným modulom od D-Linku, keďže kamera vysiela aj na Cloud. Novinky v podobe notifikácii sú len plusom. Žiaľ s umiestnením kamery je to trocha horšie a nepoteší ani ťažšia využiteľnosť v exteriéri, keďže kamera nedisponuje vodotesnosťou.

Klady

 • kvalita záznamu
 • 180˚ rozhľad
 • detekcia pohybu a zvuku
 • cloudové monitorovanie
 • využiteľnosť na viacerých zariadeniach
 • 16GB SD karta a skrutky v balení

Zápory

 • krátky prívodný kábel
 • ťažšia počiatočná inštalácia

Informácie o produkte

D-LINK DCS-960L 2017

 • Kategória: Ostatné
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 170 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: D-Link

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: AndRea Cingelová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk