FractalDesign Define C - Recenzia

FractalDesign Define C - Recenzia

Optimalizovaná pre vysoký prieduch vzduchu, tichú prevádzku a jednoduchú manipuláciu. Toto sú základné vlastnosti skrine Define C s technológiou ModulVent od spoločnosti FractalDesign. Viac sa dočítate v nami pripravenej recenzii.

OBAL A JEHO OBSAH

Balenie FactalDesign Define C je klasické. Výrobca zvolil kartón s čiernobielou potlačou. Vo vnútri kartónu je umiestnená samotná skriňa chránená dvomi polystyrénovými výplňami, chránené sú aj časti z plexiskla. Vo vnútri sa ešte nachádza rýchla príručka, príslušenstvo či prachový filter na vrchnú časť skrine.

PRVÉ DOJMY A SPRACOVANIE

Na prvý pohľad vyzerá skriňa spracovaná veľmi solídne. Celá skriňa je odetá do čiernej matnej farby s minoritnými bielymi či striebornými prvkami. Plastové vonkajšie prvky ako rámy sú nastriekané matnou, titánovo tmavou farbou. Vyzerajú, akoby ani neboli z plastu, ale z kovu. Predná časť je osadená mohutným vyberateľným panelom s bočným nasávaním a nerezovým vzorom. Za túto časť je množné osadiť dva až 14cm veľké ventilátory.

Vo vrchnej časti sa nachádza priestor pre ďalšie dva 4cm ventilátory. Vrchná časť plní funkciu viacerých úchytov a zároveň odvetrávania. Odnímateľná časť s dierovaným profilom a filtrom/plným plechom je taktiež ľahko odnímateľná. Obsahuje taktiež magnet, ktorý diel perfektne prichytí späť na svoje miesto. Taktiež tu nachádzame panel s LED indikátormi stavu PC, dvomi USB 3.0 portami, dvomi jack 3,5mm konektormi a napokon tlačidlom zapnutia a resetovania.

Zadná časť má svoj profil kompletne vyrobený z veľkých celistvých dier zabezpečujúcich takmer stopercentné prúdenie vzduchu. Do zadnej časti je možné osadiť jeden maximálne 14cm veľký ventilátor. Spodná časť obsahuje veľké a vysoké striebristé podstavce v tvare valca. Taktiež tu nechýba vyberateľný filter pre počítačový zdroj, ktorý filtruje celú spodnú časť skrine a nielen zdrojovú.

Pravá bočnica je celistvá a vyrobená z plechu. Prekvapivo je tu nalepená odhlučňujúca látka. Ľavá bočnica je priesvitná, osadená priehľadným plexisklom. Všetky mechanické prvky vrátane vnútornej a vonkajšej kostry, úchytov či záklopiek sú veľmi solídne spracované, sú pevné a pružné zároveň.

VNÚTORNÉ ROZLOŽENIE

Vnútorné rozloženie skrine pozostáva z oddelenej spodnej časti určenej pre zdroj s prieduchom a možnosťou určitej kustomizácie. Nachádza sa tu teda miesto pre zdroj, káblový manažment a dva 3,5-palcové harddisky. Na oddeľujúcom plechu sú zvrchu umiestnené odvetrávacie mriežky. Po pravej strane vo zvislej pozícii vedľa umiestnenia z. dosky sa nachádzajú dva široké podlhovasté otvory a ďalšie menšie pre káblový manažment a ventilátory. V pozícii nad z. doskou sa nachádzajú ďalšie dva menšie a užšie otvory. Zo zadnej strany, za z. doskou, sa tu nachádza priestor pre montáž troch 2,5-palcových diskov. Priestor pod doskou, medzi doskou a bočnicou je taký akurátny. Nachádzajú sa tu približne dva centimetre miesta, a to pre rozloženie celého káblového manažmentu.

Pri osadených predných ventilátoroch je možné osadiť 31,5cm GPU, po vybratí ventilátora túto hodnotu môžete navýšiť na 34cm.

MOŽNOSTI CHLADENIA

Celá skriňa je priedušná a navrhnutá tak, aby sa eliminovalo každé zvyškové teplo a prieduch vzduchu bol čo najlepší. Osadenie ventilátorov hovorí za seba. Základná konfigurácia ventilátorov výrobcu pozostáva z jedného ventilátora vpredu a jedného vzadu. Oba ventilátory sú 12cm veľké a majú trojpinový konektor. Priestor v skrini je dostatočne rozľahlý a po menšej úprave je možné osadiť aj uzavreté vodné chladenie pre CPU a GPU. Dopredu je taktiež možné osadiť dva ventilátory, do vrchnej pozície tiež dva a vzadu jeden. Všetky ventilátory je možné osadiť do maximálnej veľkosti 14cm.

Naše hodnotenie

Skriňa má veľmi dobre zvládnutý vnútorný priestor, rozloženie komponentov a hlavne, čo je azda najdôležitejšie a túto vlastnosť málo výrobcov dodržuje, je praktická, ľahko rozoberateľná a je vyhotovená z kvalitných materiálov. Pre náročného používateľa bude dostatočne dobrá a upraviteľná zároveň. Možnosť osadiť do skrine 5× 14cm ventilátory, alebo aj vodné chladenie robí zo skrine ozajstné monštrum. Cena je vzhľadom na kvalitu zostavy príjemná.

Klady

 • dizajn, použité materiály
 • príslušenstvo
 • veľké množstvo priestoru a úchytov pre káble
 • prachové filtre- umiestnenie
 • možnosť vlastnej kustomizácie

Zápory

 • absencia variantu so živšími farbami

Informácie o produkte

Fractal Design Define C 2017

 • Kategória: PC skrinky
 • Šírka: 210 mm
 • Výška: 440 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 399 mm
 • Hmotnosť: 7400 g
 • Farba: Čierna
 • Orientačná cena: 80 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Fractal Design

Zobraziť viac

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk