Acer Spin 7 - Recenzia

Acer Spin 7 - Recenzia

Spoločnosť Acer predstavuje moderný dizajn, hardvér a inovatívne riešenie otáčania LCD displeja do prakticky akéhokoľvek uhla. A tak nie je divu, že s ultrabookom Spin 7 získala niekoľko ocenení, vrátane 2017 CES Innovation Award.

 DIZAJN A KONŠTRUKCIA

Spin 7 využíva tenkú konštrukciu a prémiový dizajn s otáčateľným displejom do rôznych pozícií. Ultrabook je hrubý len 11mm a spája v sebe prvky zo zliatiny, špičkový displej a povrch zo skla, na ktorom sú viditeľné odtlačky prstov. Pri použití všetkých materiálov sa hmotnosť zariadenia ustálila na 1200g, čo je skutočne príjemná hodnota.

Z vrchnej časti vyzerá ultrabook ako knižka a po okraji má dva striebristé pánty, ktoré by mohli vyzerať ako knižná väzba. Dva pánty, ktoré je možné pretočiť do 360-stupňového uhla, robia s notebooku tablet i multifunkčné zariadenie zároveň. Samotné uloženie displeja je tenké po zvislej časti obrazu a hrubšie po horizontálnej.

Celkovo je možné Spin 7 požívať v možných režimoch: Laptop (klasický režim zobrazenia bez otáčania displeja), Ezel (otvorenie LCD do výšky tak, aby sa dalo písať na klávesnici a obraz bol bližšie k vám), Stand (displej otočíte a natiahnete ho do tvaru stojana), Pad (displej pretočíte o 360 stupňov a z ultrabooku spravíte tablet).

Na spodnej strane sa nachádza informačná nálepka a po oboch stranách dva malé podlhovasté reproduktory. Ultrabook je vyvýšený pomocou štyroch gumičiek.

Ľavá hrana zariadenia obsahuje tlačidlo zapnutia a tlačidlá pre reguláciu hlasitosti. Pravá hrana zariadenia obsahuje po dva USB 3.1 porty (oba sú univerzálne, jeden je navyše aj napájací) a audio jack 3,5mm. Indikátor nabíjania a zapnutia zariadenia je napokon umiestnený v zadnej hrane zariadenia.

Chladenie ultrabooku bolo dostatočné aj pri spustených náročných aplikáciách. Ultrabook sa zahrieval extrémne, hlavne pri hrách, a to aj napriek 4,5W TDP. Má to na svedomí najmä pasívne chladenie, čo je vcelku bežná vec pri takomto type zariadenia.

DISPLEJ

O krištáľovo čisté zobrazenie obsahu sa stará špičkový, 14-palcový IPS panel s rozlíšením 1920×1080 pixlov. Displej je chránený ochranným sklom Corning Gorilla Glass. Aj napriek tomu, že je lesklý, má výborné pozorovacie uhly a verné zobrazenie farieb. To aj vďaka technológii Acer Color Intelligence, ktorá upravuje sýtosť farieb v reálnom čase.

Svietivosť displeja je dostatočne silná aj na priamom slnečnom svetle, v tme je najnižšia intenzita jasu príjemne nízka. Displej je navyše dotykový a podporuje dotyk desiatich prstov. Dotykovú obrazovku využijete pri mnohých činnostiach, alebo môžete ultrabook využívať ako tablet.

KLÁVESNICA A TOUCHPAD

Klávesnica zariadenia je mierne utopená v strede zariadenia a chýba jej numerická časť. Rozloženie klávesov je rovnomerné a pri písaní vhodne rozmiestnené. Na klávesnici sa píše dobre, rýchlo a pohodlne. Klávesnica nie je podsvietená LED svetlami, ako je dnes už celkom bežné. Matný touchpad je extrémne široký a je umiestnený v strede zariadenia. Je jednoliaty, jednotlačidlový a reaguje po jeho celej ploche. Odozva touchpadu je trochu dlhšia, no vzhľadom na použitú konštrukciu je primeraná.

HARDVÉR A VÝKON

Procesor je úsporný a najslabší CPU rady i7 7Y75 z rodiny KabyLake s taktom 1,3GHz so zapnutým TurboBoost do 3,6GHz. Operačná pamäť zariadenia je 8GB DDR3L s nízkym napájacím napätím.

Grafika je v tomto prípade len integrovaná Intel HD Graphics , ktorá zvládne staršie a menej náročné hry a, samozrejme, prehrávanie obsahu vo vysokom rozlíšení. Pri našom teste ultrabook zvládol hru Need For Speed MW 2013 v rozlíšení 1920×1080 pri minimálnych detailoch na približne 20FPS. Notebook sa mimoriadne prehrieval, a to hlavne jeho spodná časť. Hry ako League of Legends bežali plynulo aj na vyšších detailoch a komplikácie nenastali ani pri zobrazení 4k obsahu.

Ako úložisko dát je použitý rýchly SSD disk M.2 Kingston s kapacitou 256GB, ktorý má priemerné čítanie 341MB/s a prístupový čas 0,066ms.

O ozvučenie sa stará dvojica reproduktorov s certifikátom Dolby. Reproduktory hrajú veľmi príjemne. Maximálna hlasitosť je dostatočne vysoká a kvalita reproduktorov je výborná, i keď im absentujú basy, v takom malom tele notebooku ani nič lepšie čakať nemôžeme. Vďaka vstavanej aplikácii bolo možné nastaviť rôzne režimy zvuku, ktorými sa kvalita dala ešte vylepšiť.

Kvalita webkamery bola primeraná a obraz plynulý a dostatočne zreteľný aj pri videohovoroch.

Nechýbala tiež výbava ako 5GHz Wi-Fi 802.11ac MIMO, Bluetooth v 4.1, HDMI, 2×USB 3.1 Type-C a Combo Audio Jack.

OPERAČNÝ SYSTÉM

Vstavaný operačný systém je v tomto prípade Microsoft Windows 10 Pro v slovenskom vydaní. Pri práci so zariadením sme nezaznamenávali zamŕzanie OS, alebo nekonečne dlhé spúšťanie aplikácií, a to aj napriek tomu, že sa v zariadení nachádzal extrémne úsporný CPU.

BATÉRIA A VÝDRŽ

O poháňanie ultrabooku sa starala 2770mAh batéria. Počas testu sme notebook podrobili rôznym záťažiam. Pri nabití na 100% kapacity batérie, pri zapnutom jase na 75% a so zapnutým Wi-Fi sme surfovali na internete, pozerali dva filmy na štyridsaťpercentnej intenzite zvuku. Po približne piatich hodinách prevádzky zariadenia sa batéria vybila na 8%.

Pri samotnom surfovaní na internete bez vedľajších operácií sa výdrž batérie predĺžila ešte o približne hodinu, čo hodnotíme veľmi pozitívne.

GALÉRIA

Naše hodnotenie

Spin 7 je skutočný skvost, čo sa týka jeho technickej stránky. Konštrukcia je výborná, celkom málo zanecháva odtlačky prstov na spodnej aj vrchnej strane. Zle navrhnuté je umiestnenie aj svietivosť signalizačných LED diód. Azda druhú najväčšiu starosť nám robilo otváranie zariadenia zo zaklapnutého stavu, nemali sme ako uchytiť displej a spodnú časť dvomi rukami, nie to jednou. Prichytenie LCD displeja mali na starosti silné magnety a absentovala akákoľvek hrana na uchopenie a otvorenie LCD. Pochváliť sa dá výborný LCD displej s vysokým FullHD rozlíšením s sýtymi farbami, výborná výdrž batérie a ozvučenie v podobe Dolby reproduktorov. Hmotnosť zariadenia je príjemné nízka. Máte tak pocit, že držíte v ruke zošit a nie kus elektroniky.
Chladenie bolo pasívne, takže na hluk sa sťažovať naozaj nemôžete – azda len na teplotu, a tak sa môžete ľahko popáliť pri maximálnom zaťažovaní Spin sedmičky. Vysoká je aj cena zariadenia, ktorá sa pohybuje pri hodnote 1400 eur. Pri takej vysokej cene si rýchlo rozmyslíte, či chcete byť štýloví, alebo siahnete po celkom inom zariadení. Neviem teda, pre koho presne bol určený tento ultrabook, ale študenti, ktorým by sa náramne hodil, to, predpokladáme, nebudú.

Klady

 • výborná konštrukcia, otáčateľný LCD
 • kvalita reproduktorov
 • výdrž batérie
 • moderný hardvér

Zápory

 • výrazne vysoká cena
 • nedomyslené otváranie displeja (dizajn)
 • LED stav zapnutia pôsobí rušivo za dňa i v noci
 • vzhľadom na cenu málo príslušenstva

Informácie o produkte

Acer Spin 7 2017

 • Kategória: Notebooky
 • Operačný sytém: Windows
 • Šírka: 325 mm
 • Výška: 229 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 10,9 mm
 • Hmotnosť: 1200 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 1400 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Acer

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk