WD My Passport Wireless Pro - Recenzia

WD My Passport Wireless Pro - Recenzia

V dnešnom uponáhľanom, malom veľkom svete je pre niektorých ľudí úplne bežné stráviť jeden deň v Európe, druhý za oceánom a o pár dní sa znovu presunúť niekam celkom inam. Lietať a behať kade-tade po svete už nie je len výsadou boháčov či profesionálov z rôznych odvetví, keďže vďaka celkom lacným letenkám a iným formám dopravy je takéto fungovanie dostupné pre masy. Vďaka častému presúvaniu si ale človek stále viac uvedomuje, čo všetko pri sebe potrebuje mať a zároveň i to, že ak by so sebou vzal vybavenie na všetky potenciálne situácie, vážila by jeho batožina asi päť a pol tony.

Razer Mamba a Firefly HyperFlux - Recenzia

Razer Mamba a Firefly HyperFlux - Recenzia

Spoločnosť Razer asi nemusíme veľmi podrobne predstavovať. V našich končinách má táto značka silné meno a základňu fanúšikov. Po tom, čo konkurenčné značky ohlásili svoje verzie nabíjania alebo napájania myší z podložky, predstavil Razer vlastnú dvojicu a spojil dva silné kúsky – Mamba myš a Firefly podložku. V čom spočíva princíp HyperFlux a ako funguje v tomto prípade, sa dočítate v recenzii.

ADATA ED600 - Recenzia

ADATA ED600 - Recenzia

Spoločnosť ADATA je známa predovšetkým výrobou pamäťových zariadení, ako napríklad RAM pamätí alebo SSD diskov. Do svojho spektra produktov zaraďuje aj externý box ED600, ktorý umožňuje pripojiť interný 2,5 palcový HDD/SSD disk a premeniť ho na USB zariadenie. Poďme sa naň v recenzii pozrieť.

Trust GXT 180 Kusan - Recenzia

Trust GXT 180 Kusan - Recenzia

Keďže sme už mali nedávno možnosť testovať myš, headset a klávesnicu zo série pre hráčov od spoločnosti Trust, naozaj sme sa na ich súrodenca s názvom Kusan tešili. Môže sa zdať, že ide o menej nápadnú myš, ktorá možno nezaujme na prvý pohľad tak, ako napríklad žiarivá Laban, určite ale stojí za povšimnutie a preskúmanie. Poďme na to!

MSI B360 Gaming Plus - Recenzia

MSI B360 Gaming Plus - Recenzia

Od príchodu procesorov Intel Core ôsmej generácie už prešlo pekných pár mesiacov, no hráčom aj profesionálom stále niečo chýbalo. Samozrejme, mám na mysli fakt, že do obchodov dorazili iba procesory radov i3, i5 a i7. Napriek tomu, že boli dostupné aj vo verzii bez K (bez možnosti taktovania), k dispozícii mali záujemcovia doposiaľ iba dosky s chipsetom Z370, ktorých cenu zvyšovala aj podpora taktovania. Toto sa však konečne zmenilo. Do regálov sa dostali už aj lacnejšie Pentium a Celeron procesory s Coffee Lake architektúrou a k nim (i k nepretaktovateľným Core procesorom) sú po dlhom čakaní dostupné aj matičné dosky s chipsetom H370 a B360. Jednou z prvých, ktorá do našej redakcie zavítala, je doska s označením B360 Gaming Plus od spoločnosti MSI a aj napriek časovej tiesni si prešla poriadnymi záťažovými skúškami a dôsledným testovaním.

HP Omen 15 - Recenzia

HP Omen 15 - Recenzia

Spoločnosti HP sa dlhú dobu nedarilo preraziť na trhu s hernými notebookmi, no pred dvomi rokmi sa rozhodla urobiť hrubú čiaru za minulosťou a svetlo sveta uzrel nový produktový rad - Omen. V dnešnej recenzii sa detailnejšie pozrieme na najnovší model, herný notebook Omen 15.

ADATA Ultimate SU650 - Recenzia

ADATA Ultimate SU650 - Recenzia

Pred nejakým časom priniesla spoločnosť ADATA na trh SSD disky patriace do najnižšej cenovej kategórie. Jedným zo zástupcov tejto skupiny je aj disk SU650, ktorý ponúka svoju 256 GB kapacitu za cenu okolo 70 eur. Poďme sa v recenzii spoločne pozrieť na tento disk zblízka.

Creative Aurvana Trio - Recenzia

Creative Aurvana Trio - Recenzia

Spoločnosť Creative na výstave CES 2018 predstavila množstvo noviniek, ale nás momentálne bude zaujímať produkt s názvom Aurvana Trio. Názov vám určite nič nepovie, no ide o slúchadlá patriace do produktovej rady Aurvana a číselné označenie Trio má tiež svoje opodstatnenie. Označuje totiž trojitý hybridný menič, ktorý sa v slúchadlách nachádza. Znie to určite zaujímavo a sľubne, preto poďme rovno na recenziu.

Corsair HS60 - Recenzia

Corsair HS60 - Recenzia

Spoločnosť Corsair sa orientuje prevažne na počítačové komponenty, no v posledných rokoch rozbieha aj kategóriu počítačového príslušenstva. Na náš trh uvádza nové slúchadlá HS60 s priestorovým zvukom a minimalistickým dizajnom. Poďme sa na ne spoločne pozrieť v recenzii.

QNAP TS-228A - Recenzia

QNAP TS-228A - Recenzia

Celý svet sa stáva digitálnym stále viac a viac. Takmer nikto okrem hipsterov a starších ročníkov už doma nemá fyzické fotografie vyvolané na fotopapieri, málokto kupuje CD-čka obľúbených spevákov či kapiel a DVD-čka sa pomaly ale isto uberajú rovnakým smerom akým sa pobrali VHS kazety. Kam však bezpečne ukladať všetky dáta a mať k nim čo najpohodlnejší prístup? A ako na to neminúť tri mesačné výplaty? Samozrejme, že odpoveďou na prvú, teoretickú otázku, je domáce NAS zariadenie. A odpoveďou na tú druhú, finančnú, sa zdá byť QNAP TS-228A.

Fractal Design Define R6 Tempered Glass Edition - Recenzia

Fractal Design Define R6 Tempered Glass Edition - Recenzia

Väčšina ľudí si pri zmienke o Švédsku predstaví mrazivé počasie, hokej a možno ešte megaznačku Ikea. Fajnšmekri z počítačového prostredia ale dobre vedia, že Švédsko je domovom jedného z najlepších výrobcov počítačových skriniek a príslušenstva – Fractal Design. Vzhľad a dizajn produktov z pera tejto spoločnosti v sebe takmer vždy snúbi funkčnosť s nenápadnosťou a jednoduchosťou používania, či už ide o chladenie, doplnky alebo práve o skrinky. Trh s počítačovými komponentmi sa však v posledných rokoch pohol mierne odlišným smerom. Niektorí hráči si myslia, že pokiaľ v počítači aspoň polovica komponentov nežiari a nemení farbu podľa priania, nejde o správny produkt. Fractal Design a jeho nová vlajková loď Define R6 sa snaží presvedčiť ich o opaku. A pokiaľ bude RGB podsvietenie naozaj nutné, tak im aspoň trochu vyjsť v ústrety.

Seagate IronWolf 4TB - Recenzia

Seagate IronWolf 4TB - Recenzia

Nie je hard disk ako hard disk. Nemám teraz na mysli fakt, že niektorí ľudia stále slovom hard disk pomenúvajú všetky produkty určené na ukladanie dát, hoci rovnako hádžu do jedného vreca aj HDD, SSD a USB kľúče. Aj pevné disky sa vyrábajú vo viacerých variantoch, ktoré ponúkajú výhody v závislosti od účelu, na ktorý ich chcete využiť. Výrobcovia ponúkajú bežné disky pre stolové počítače s malou spotrebou energie, disky určené pre mobilné zariadenia so vstavanou ochranou pred otrasmi, ale i špecializované disky, ktoré zaručia čo možno najlepšiu ochranu dát v domácich NAS zariadeniach. Práve pre tento typ ochrany sú vhodné disky Seagate z radu IronWolf a ja som neodolal a vyskúšal som si výhody 4 TB modelu.

Lenovo Legion Y720 Tower (AMD) - Recenzia

Lenovo Legion Y720 Tower (AMD) - Recenzia

Séria produktov Legion od spoločnosti Lenovo je cielená na hráčov počítačových hier. Ide o nový rad produktov, ktorý má zatiaľ len niekoľko zástupcov. Lenovo rozšírilo túto sériu o desktop Y720, ktorý ponúka ako v AMD, tak aj v Intel konfigurácii. Ako si počínal v našich testoch, to sa dočítate v tejto recenzii.

TP-Link Archer T4UH AC1200 - Recenzia

TP-Link Archer T4UH AC1200 - Recenzia

Bezdrôtový adaptér v bežných stolných počítačoch sa radí skôr medzi výnimky. Avšak pri notebookoch, tabletoch a iných mobilných zariadeniach by sme si už život bez WiFi nedokázali predstaviť. Tak prečo by sme sa mali obmedzovať pri stolných počítačoch? Samozrejme, už prvá časť názvu, teda „stolný” napovedá, že ide v drvivej väčšine prípadov o zariadenie so stálym miestom, ku ktorému by nemal byť problém natiahnuť LAN kábel a používať počítač bez problémov. Čo ale robiť, ak sa kábel natiahnuť nedá? A navyše, ak vnútri počítača nie je miesto na separátnu PCIe kartu s WiFi adaptérom?

Creative Chrono - Recenzia

Creative Chrono - Recenzia

Ak patríte do skupiny ľudí, ktorá je presvedčená, že rádiobudíky už dávno odišli do zaslúženého dôchodku, zrejme by ste mali zbystriť svoju pozornosť. Spoločnosť Creative sa rozhodla, že všetkých presvedčí o životaschopnosti týchto zariadení, k čomu jej dopomohol model Chrono, ktorý vybavila skutočne kvalitným reproduktorom.

Genesis Rhod 600 RGB - Recenzia

Genesis Rhod 600 RGB - Recenzia

Nedávno ste v recenziách dostali možnosť prečítať si, ako pri testovaní obstáli klávesnice radu Rhod od výrobcu Genesis. Teraz však prišiel čas pozrieť sa na tú, ktorá je v hierarchii najvyššie - na Rhod 600 RGB, membránovú hráčsku klávesnicu s podsvietením, ktoré reaguje na zvuk a hlas.

Lamax 10000mAh powerbank - Recenzia

Lamax 10000mAh powerbank - Recenzia

Powerbank, alebo po slovensky nabíjacia banka, je zariadenie, ktoré uchováva energiu v jednoducho prenosnej forme a pomocou nej si môžeme nabíjať svoje zariadenia napríklad na cestách. Spoločnosť Lamax, od ktorej sme na našom webe recenzovali niekoľko športových kamier, prináša na trh práve takúto powerbanku. Poďme sa teda na ňu spoločne pozrieť.

UGO MISTRAL a ZEPHIR - Recenzia

UGO MISTRAL a ZEPHIR - Recenzia

Drony, konkrétnejšie kvadrokoptéry, zažívajú revolučný boom a aktuálne sú predovšetkým známe vďaka ich schopnosti zaznamenávať obraz z veľkých výšok. Často si ľudia myslia, že tieto zariadenia musia mať vysokú cenu, no spoločnosť Ugo uvádza na trh dvojicu kvadrokoptér za cenu nižšiu ako 60 eur. O tom, aký dojem na nás urobili, sa dočítate v nasledujúcich riadkoch recenzie.

Ďalšie články...

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk