Gigabyte Aorus Z270X Gaming 7 - Recenzia

Gigabyte Aorus Z270X Gaming 7 - Recenzia

Už zaužívaný prístup spoločnosti Intel ku každoročnému vydávaniu nových procesorov sa nezmenil ani tento rok a osvedčené procesory z rodiny Skylake striedajú kúsky z rady Kaby Lake. To si, samozrejme, pýta aj nové matičné dosky a viacero spoločností na seba nenechalo dlho čakať. Tesne po vydaní Kaby Lake procesorov predstavila spoločnosť Gigabyte novú radu Aorus disponujúcu čipsetom Z270X. A my sme sa pozreli na tri modely, ktoré sa zameriavajú na rôznych hráčov a ponúkajú v rozličných cenových hladinách rozdielne, ale stále bohaté vybavenie.

Adata SD700 - Recenzia

Adata SD700 - Recenzia

Každý, nielen ten, kto veľa cestuje, už mal dilemu, ako so sebou preniesť všetky potrebné dáta. V dnešnej dobe ultraprenosných notebookov je bežným úkazom, že cenovo dostupné kúsky neponúkajú dostatočný úložný priestor. Ešte pred pár rokmi bolo jedinou možnosťou nosiť so sebou prenosné HDD, ktoré je ale v porovnaní s moderným diskom oveľa pomalšie. Taktiež netreba zabúdať na fakt, že harddisky obsahujú pohyblivé časti, a tak malá nepozornosť, jeden pád alebo príliš natriasajúce sa prostredie by mohlo znamenať stratu častí, či dokonca všetkých dát. Sláva externým SSD úložiskám!

GIGABYTE GeForce GTX 1060 Xtreme Gaming 6G - Recenzia

GIGABYTE GeForce GTX 1060 Xtreme Gaming 6G - Recenzia

Množstvo ľudí chce hrať kvalitné hry vo vysokom rozlíšení, ale straší ich a zväzuje jedno nepríjemné slovo, ktorým je „rozpočet”. Nie každý zarába mesačne stovky eur a nie každý má šťastie na chápajúcich rodičov, ktorých peňaženky fungujú ako bankomat. Slovné spojenie „low budget gaming” (hranie s nízkym rozpočtom) je používané už mnoho rokov, ale ešte nikdy neboli cenovo dostupné také výkonné grafické karty ako v dnešnej dobe.

Gigabyte Aorus Z270X Gaming 5 - Recenzia

Gigabyte Aorus Z270X Gaming 5 - Recenzia

Vo svete počítačových hardvérov je tradíciou, že spoločnosť Intel prichádza každoročne s novou generáciou procesorov. Či už ich TIK-TOK prístup odsudzujete, alebo ste jeho zástancom, inovácia (hoci možno menšia, než by mohla byť) sa mu nedá uprieť. Ani tento rok nie je výnimkou a spoločnosť Intel začiatkom roka predstavila procesory siedmej generácie z rodiny KabyLake. Spoločnosti vyrábajúce matičné dosky tak prídu s najrozličnejšími kúskami, ktorými sa budú snažiť zaujať potenciálnych zákazníkov.

Trust GXT 353 Vibration Headset - Recenzia

Trust GXT 353 Vibration Headset - Recenzia

Dokonalý herný zážitok vyžaduje okrem kvalitného vizuálneho divadla aj perfektný zvuk. Preferencie hráčov sa líšia. Niekto preferuje hlasné domáce kino, ktoré robí radosť aj susedom, iní hráči dávajú prednosť slúchadlám. Tie totiž dokážu reprodukovať zvuk do najmenších detailov – ak máte kvalitné slúchadlá a nerušia pritom okolie. Slúchadlá Trust GXT 353 Vibration Headset sa od konkurencie odlišujú tým, že k reprodukcii zvuku pridávajú aj vibrácie.

Lenovo Yoga Book - Recenzia

Lenovo Yoga Book - Recenzia

Yoga Book je zariadenie 2 v 1. Dokáže vynahradiť klasický tablet a notebook a skombinovať ich do jedného zariadenia. Dotyková podsvietená klávesnica s touchpadom či dotyková plocha reagujúca na stylus premení Android zariadenie vo viacúčelový kus techniky. Tenké, ľahké a štýlové zariadenie Yoga Book oslobodzuje vašu predstavivosť kdekoľvek a kedykoľvek.

Intel 750 NVMe 400GB U.2 PCIe Gen 3x4 NVMe SSD - Recenzia

Intel 750 NVMe 400GB U.2 PCIe Gen 3x4 NVMe SSD - Recenzia

To, že aj tie najpomalšie SSD disky sú násobne rýchlejšie ako bežné HDD, už snáď vie každý bežný používateľ počítačov. Trochu menej známy je ale fakt, že druhov SSD diskov je viacero a takisto viac je aj spôsobov, ako ich možno pripojiť k počítaču. Do bežných používateľských počítačov zavítal nový štandard pripojenia, ktorý sa doteraz držal pod iným menom iba v profesionálnych serveroch a veľkých špecializovaných strojoch a sľubuje viacero vylepšení. Najnovší disk od spoločnosti Intel s radovým označením 750 a kapacitou 400 GB si v testovacom počítači Gamesite.sk prešiel radom testov a nižšie si môžete prečítať, ako v nich obstál.

Synology DS416 + 2× 3TB HDD - Recenzia

Synology DS416 + 2× 3TB HDD - Recenzia

DS416 prichádza s dvomi LAN portami pre zníženie rizika výpadku siete a zároveň zvýšeniu prenosovej rýchlosti. Tento model je ideálny kandidát pre náročných zákazníkov, ktorí požadujú veľkú kapacitu, štýlový vzhľad a vysokú prenosovú rýchlosť v spojení s nadštandardným 1GB RAM pamäte.

ADATA A10050 - Recenzia

ADATA A10050 - Recenzia

Blížia sa Vianoce a veľa z vás určite nevie, čo svojim blízkym kúpiť. Ak máte vo svojom okolí niekoho, kto strávi prevažnú časť dňa na telefóne či tablete, nemusí byť zlou voľbou tzv. power banka. Jednej takejto škatuľke bude venovaná táto recenzia. Presnejšie ide o model A10050 od spoločnosti ADATA.

Roccat Sova - Recenzia

Roccat Sova - Recenzia

Hovorí sa, že obývačka, resp. gauč je kráľovstvo konzolových hráčov, ktorých jediným „náčiním“ je v mnohých prípadoch len gamepad. Spoločnosť Roccat sa so svojou hernou klávesnicou snaží túto dominanciu konzol poraziť, aj keď Sova nie je pionierom v tejto oblasti. Ako sa jej to podarilo, sa dočítate v recenzii na toto „monštrum“.

Genesis HX60 - Recenzia

Genesis HX60 - Recenzia

Herné slúchadlá od poľskej firmy Genesis, ktorá je na trhu herného príslušenstva od roku 2011 a ponúka relatívne dobrý výkon za slušnú cenu, pôsobia skôr obyčajne. Po zvukovej stránke sa po zapnutí 7,1-priestorového zvuku a po malých úpravách cez EQ dá dosiahnuť solídny výsledok.

MSI GT83VR Titan SLI - Recenzia

MSI GT83VR Titan SLI - Recenzia

Doby, kedy boli notebooky kupované iba na účely písania dokumentov a čítania mailov, sú dávno preč. Taktiež sa stierajú aj rozdiely vo výkonoch medzi prenosnými zariadeniami a desktopmi. Aký notebook v dnešnej dobe uspokojí tých najnáročnejších megalomanov? Aké komponenty a výkon musí ponúknuť, aby v dnešnej konkurencii dokázal uspieť? Do redakcie nám prišiel stroj, ktorý by ešte pár rokov dozadu vyzeral ako neuskutočniteľný sen, a aj teraz sa po prečítaní jeho parametrov chytá väčšina ľudí za hlavu. Bez ďalších okolkov a s veľkým potešením predstavujem MSI GT83VR Titan SLI!

Cherry MC3000 a MC4000 - Recenzia

Cherry MC3000 a MC4000 - Recenzia

Nemeckú značku Cherry nie je potrebné nijako zvlášť predstavovať. Je známa najmä vďaka mechanickým spínačom MX, ktoré sú používané celosvetovo. Táto nemecká značka sa rozhodla posunúť svoj obzor aj na trh s perifériami, konkrétne klávesnicami a myškami, medzi ktoré patrí ergonomická myš MC3000, určená na prácu, a herná myš MC4000.

Ďalšie články...

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk