Genesis Argon 500 - Recenzia

Genesis Argon 500 - Recenzia

V predchádzajúcej recenzii sme sa pozreli bližšie na slúchadlá Argon 200 od spoločnosti Genesis. Dnes sa nám do rúk dostáva ich starší brat, Argon 500. Kým mladší „súrodenec“ bol prezentovaný ako headset navrhnutý pre hráčov počítačových hier, v prípade Argon 500 stavil výrobca na všestrannejšie zameranie a väčšiu kompatibilitu. A aký výsledok mu táto zmena priniesla? Čítajte ďalej a všetko sa dozviete.

WD Blue 3D NAND SSD 1TB - Recenzia

WD Blue 3D NAND SSD 1TB - Recenzia

S produktmi spoločnosti Western Digital, resp. po novom WD, sa vedome alebo nevedome určite stretol už každý, kto pracuje s počítačmi. WD je jednou z najväčších spoločností v oblasti dátových úložísk a HDD tejto značky sa nachádzajú v miliónoch zariadení. Tento gigant doposiaľ nevenoval veľa pozornosti trhu s SSD diskami, ktoré sú čoraz populárnejšie. Našťastie, už ponúka aj 2,5-palcové pevné disky SATA či m.2 SSD-čka a my sme mali možnosť vyskúšať si model z radu WD Blue s úctyhodnou kapacitou 1TB.

Genesis Thor 300 TKL - Recenzia

Genesis Thor 300 TKL - Recenzia

Mechanické klávesnice zažívajú v posledných rokoch naozaj veľkolepý návrat. Stále častejšie sa dajú nájsť nielen pod prstami hardcore hráčov alebo profesionálov, ale aj v rukách bežnejších počítačových nadšencov. Mechanické spínače naozaj ponúkajú dlhý rad výhod v porovnaní s klasickými membránovými klávesnicami, a tak posledný veľký problém, ktorý odrádzal od kúpy mechanickej klávesnice, predstavovali násobne vyššie ceny. Spoločnosť Genesis si ale nemyslí, že kvalitná klávesnica s mechanickými spínačmi musí stáť tak veľa a ponúka viacero kúskov so zaujímavými parametrami a prívetivou cenovkou.

Creative BlasterX Senz3D - Recenzia

Creative BlasterX Senz3D - Recenzia

Od spoločnosti Creative, známej pre výrobu zvukovej techniky, by sme nečakali, že príde s typom produktov, na ktorý sa primárne nezameriava. Preto bolo prekvapením, keď na trh uviedla kameru Senz3D, ktorá ani náhodou nie je obyčajnou webkamerou dostupnou za pár eur. Ide totiž o prístroj napráskaný novou technológiou, ktorá vám uľahčí prácu na počítači. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ako sa Creative popasoval s touto výzvou.

Razer Basilisk - Recenzia

Razer Basilisk - Recenzia

Je všeobecne známe, že symbolom spoločnosti Razer je trojhlavý had. Dočinenia s hadom má aj model hernej myši s názvom Basilisk, ktorý sa podľa stredovekých mýtov mal vyliahnuť z vajca kohúta, ktoré bolo vysedené ropuchou a hadom. Razerácky bazilišok sa ale nevyliahol zo žiadneho vajíčka, ale z dielne amerického výrobcu herných periférií. Ak chcete vedieť, ako sa mu vo svete výrobkov pre hráčov darilo, čítajte ďalej.

Genesis Krypton 800 - Recenzia

Genesis Krypton 800 - Recenzia

Len pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že výrobca Genesis uvádza na trh novú myš, určenú pre náročnejších hráčov s názvom Krypton 800. Požiadavky hráčov sú však rôzne a na úkor technického vybavenia niekedy výrobca potlačí estetickú stránku herného príslušenstva. Dozviete sa, na aké parametre stavil Genesis v prípade tejto myšky a ako obstála pri testovaní.

Synology DS418 - Recenzia

Synology DS418 - Recenzia

Potrebujete prirodzene ochrániť svoje dáta, mať ich k dispozícii v každom kúte svete a zároveň zabrániť, aby vám do nich strkala nos akákoľvek veľká spoločnosť ponúkajúca cloudové úložiská? Domáce NAS úložiská ponúkajú skutočne veľa výhod, ale nie je NAS-ko ako NAS-ko. Niektoré vám šikovne uľahčia život presne tak, ako to deklarujú ich výrobcovia, z ďalších vás poľahky môže rozbolieť hlava. V Synology tvrdia, že spĺňajú každú požiadavku zákazníkov a k nám sa tentokrát dostal na otestovanie model DS418, ktorý balansuje na hrane medzi domácim a firemným použitím.

ADATA XPG Spectrix D40 3000 MHz 32GB Kit - Recenzia

ADATA XPG Spectrix D40 3000 MHz 32GB Kit - Recenzia

Máte svoj počítač plný nadupaného hardvéru vybaveného RGB podsvietením, ale stále máte pocit, že mu niečo chýba? Základná doska, grafická karta aj skrinka blikajú v rytme hudby, ale to nestačí? A čo tak RAMky s RGB podsvietením a plnou podporou programu Aura Sync? Riešenie nebolo ešte nikdy jednoduchšie, než v dnešnej dobe. Spoločnosť ADATA sa pridala do skupiny výrobcov ponúkajúcich pamäťové moduly s plnou podporou RGB a ak by to nestačilo, nezaostávajú ani po rýchlostnej stránke.

Genesis Argon 200 - Recenzia

Genesis Argon 200 - Recenzia

Zorientovať sa na trhu s hernými headsetmi nie je jednoduché a pri hľadaní človek ľahko prehliadne menej známe značky. Ak ste sa s poľským výrobcom Genesis ešte nestretli, možno je ten správny čas upriamiť svoju pozornosť na ich produkty navrhnuté pre hráčov. Čím sa tento výrobca periférií snaží získať svojich fanúšikov? Pozrite sa so mnou na slúchadlá Argon 200 a na to, ako ich zvuk, design a spracovanie obstáli v tomto teste.

Genesis XENON 400 - Recenzia

Genesis XENON 400 - Recenzia

Nová vlna produktov od spoločnosti Genesis prichádza a s ňou aj myš Xenon 400. Genesis prináša cenovo dostupné herné periférie, vďaka čomu si môže zahrať každý bez ohľadu na rozpočet. Myši Xenon 400 sme sa teda pozreli na zúbok a o našich dojmoch sa môžete dočítať v nasledujúcich riadkoch.

ADATA XPG Gammix S10 - Recenzia

ADATA XPG Gammix S10 - Recenzia

Len prednedávnom sa v počítačoch ako dátové úložisko používali výlučne HDD. Pokrok na seba ale nikdy nenecháva dlho čakať a pred niekoľkými rokmi sa začali objavovať 2,5-palcové SSD disky pripájané prostredníctvom SATA rozhrania. Toto rozhranie ponúka niekoľkonásobne vyššie rýchlosti a výhody vo viacerých smeroch. Trendom vo svete technológií je ale neustála miniaturizácia pri zvyšovaní výkonu a tak to, samozrejme, nemohlo byť inak ani pri bežných SATA SSD-čkach. Tentokrát nám do redakcie a testovacieho počítača zavítalo SSD od spoločnosti ADATA vo svojom stále málo rozšírenom M.2 formáte. Okrem menších rozmerov tiež sľubuje, že bežné disky strčí do vrecka aj na poli rýchlostí.

Genesis Rhod 220 - Recenzia

Genesis Rhod 220 - Recenzia

Táto klávesnica je určená hráčom s nižším rozpočtom, no zároveň s chuťou vlastniť šikovný produkt. Disponuje vychytávkami, akými sú napr. ochrana pred zaliatím tekutinou, príjemný ergonomický tvar a membránové spínače, ktoré sa odozvou a rýchlosťou môžu porovnávať aj s mechanickými. Je to ideálna klávesnica pre LAN párty a podobné akcie.

Genesis Krypton 700 - Recenzia

Genesis Krypton 700 - Recenzia

Spoločnosť Genesis priniesla na trh už niekoľko sérií počítačových periférií. Do jej portfólia patrí aj myš Krypton 700, ktorá sa pýši RGB podsvietením a Omron spínačmi v hlavnej úlohe. Za akčnú cenu teraz prichádza aj so softvérom, ktorý umožňuje prispôsobiť si myš tak, aby padla do ruky (a oka) naozaj každému.

MSI Immerse GH70 - Recenzia

MSI Immerse GH70 - Recenzia

Herné slúchadlá sú dnes k dispozícii v rôznych farebných kombináciách, v rôznej výbave či cene. MSI sa spolu s novým headsetom Immerse GH70 rozhodli na trh priniesť Hi-Res audio, RGB podsvietenie Mystic Light ako aj kvalitný dizajn s odolnou kovovou konštrukciou. To, či sa mu podarí v praxi obstáť, sa dočítate v našej recenzii.

MSI Clutch GM60 - Recenzia

MSI Clutch GM60 - Recenzia

Spoločnosť MSI určite pozná každý, kto aspoň trochu rozumie počítačovému hardvéru. Ich grafické karty či základné dosky sa nachádzajú v množstve počítačov, nehovoriac o notebookoch. V poli herných myší sú to však stále relatívni nováčikovia. Ako teda obstojí ich herná myška Clutch GM60 v našej recenzii?

Gigabyte Z370 AORUS Ultra Gaming - Recenzia

Gigabyte Z370 AORUS Ultra Gaming - Recenzia

Prichádza ôsma generácia procesorov Intel Core. Pod kódovým označením Coffe Lake sa hráči po dlhej dobe konečne dočkali Intel procesorov s inou kombináciou jadier a vlákien ako 2 – 4, 4 – 4 a 4 – 8 bez toho, aby si museli brať hypotéku. Ako je pri Inteli celkom zvyčajné, aj toto vylepšenie má svoje „ale“, ktorým je nutnosť použiť nový Z370 chipset a tým pádom aj nové matičné dosky. V tejto recenzii nebudeme rozoberať spotrebiteľskú stratégiu spoločnosti Intel, nakoľko problematike platformy sa budeme venovať v recenzii procesora Intel Core i5-8600K. Tentoraz je „hviezdou večera“ matičná doska Gigabyte Z370 AORUS Ultra Gaming.

Ďalšie články...

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk

Aktuálne súťaže

Súťaž o Sound BlasterX Katana
Súťaž o Synology DS418