Pomôžte si pri streamovaní so Stream Deckom od Elgato

Pomôžte si pri streamovaní so Stream Deckom od Elgato

Elgato je medzi streamermi známe hlavne vďaka ponuke video kariet, vďaka ktorým je možné streamovať hry z konzol vo vysokej kvalite. Tentokrát ale prichádzajú so zariadením, ktorého účel pri streamovaní je trochu iný.

Tento týždeň bolo do predaja uvedené zariadenie Stream Deck, ktoré ma svojimi 15 malými LCD displejmi uľahčiť prácu pri streamovaní.

Každá obrazovka bude slúžiť ako samostatné programovateľné tlačítko. Budete si na neho môcť nastaviť užitočnú skratku ako napríklad spustenie streamu, jeho zastavenie, otvorenie nahrávacej aplikácie, zmena scény v OBS alebo inom streamovacom softvéri, spustenie hudby, možnosti sú takmer neobmedzené. Navyše každé z 15 tlačidiel môže slúžiť aj ako adresár a tak môžete mať na hlavnej obrazovke ikonku Twitch, ktorá bude obsahovať 15 skratiek, ktoré využijete na obsluhu Twitchu a vecí okolo neho, v ďalšom zas skratky určené pre stream na PS4 a v ostatných adresároch budete mať iné užitočné skratky. Každému tlačítku môžete priradiť ľubovoľný obrázok, aby sa vám v rozhraní dobre orientovalo.

Samozrejme toto všetko sa môže nastaviť aj na profesionálnejších klávesniciach, ktoré majú kopec kláves na toto určené. No Stream Deck ponúka vlastné elegantné riešenie a je nutné povedať, že na rýchly mute audia, otvorenie webu s návodmi, pustenie špeciálneho videa alebo efektov počas streamu je jednoduchšie a pohodlnejšie stlačiť jedno tlačidlo na obrazovke, než ALT+Y+4 alebo inú šialenú klávesovú skratku. Zariadenie je navyše malých rozmerov, 118x84x21 cm, čiže by sa malo bez problémov zmestiť na stoly hráčov.

Odrádzajúca môže byť iba cena 149,94€ na oficiálnom Elgato e-shope. Pre hráčov, ktorí majú radi pohodlie a technologické vychytávky, alebo pre tých, ktorí streamujú vo veľkom, to ale nemusí byť veľká čiastka za to, čo všetko Stream Deck ponúka.

Upozornenie: Zobrazenie videa v tomto článku Vám blokuje Adblock. Viac informácií o tejto problematike sa dočítate v našom článku.

Upozornenie: Zobrazenie videa v tomto článku Vám blokuje Adblock. Viac informácií o tejto problematike sa dočítate v našom článku.

Zdroj: elgato.com

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk