BenQ Grunex Challenge 2013: herná show aj tento rok

Už teraz sa môžu nadšenci počítačových hier tešiť na celoročnú súťaž BenQ Grunex Challenge 2013, ktorú organizuje herný portál Grunex.com. Po úspešnom minulom ročníku, ktorého vyvrcholenie prebehlo na výstavisku Praha Holešovice v rámci veľtrhu GameExpo, tu máme pokračovanie.

BenQ Grunex Challenge je séria turnajov, v ktorých hráči zbierajú po celý rok body v online a offline turnajoch vo svojej obľúbenej hre. V závere sezóny sa vyhodnotí kompletný bodový zisk všetkých hráčov resp. tímov a najlepší postúpia na veľké grandfinále, kde budú bojovať o ceny za desaťtisíce. Rovnako ako minulý rok, aj tento rok odohrajú svoje najdôležitejšie boje na nabitých počítačoch HAL3000 a herných monitoroch BenQ XL2411T. A že to pre nich bol minulý rok naozaj zážitok, zahrať si na nadupaných strojoch na dominantným pódiu, dokladajú oni sami.

"Počítače boli naozaj skvelé, hralo sa mi ako doma! A monitory BenQ, tie boli fakt luxusné," konštatoval hráč Call of Duty 2 s prezývkou elwzoy.

"Tie monitory a nadupaný PC + STAGE ma ohromili, bol to parádny zážitok a česť si na niečom tak krásnom zahrať," povedal po evente spyy.

"Ja si myslím, že to bola perfektná akcia ako pre hráčov, tak pre ľudí, ktorý sa prišli pozrieť. Takáto akcia sa predsa nevidí každý mesiac. Páčilo sa mi, ako to všetko fungovalo, vrátane organizácie. Skvelé boli určite nabúchané počítače HAL3000 s ešte viac nabušenými hernými monitormi BenQ." Tak sa po turnaji rozplýval hráč s prezývkou dyckytaj.

Od minulého roku sme sa rozhodli zmeniť podporované hry. Prednosť dostávajú veľmi populárne novinky, ktoré si najmä vo svete získavajú svoje miesto na hernej scéne. Ich popularita však stúpa aj u nás. Prvou hrou je fantasy stratégia DOTA2, kde ovládate postavičku a spolu s ďalšími štyrmi spoluhráčmi sa snažíte dobyť základňu súpera. Ďalšia hra, ktorá je zaradená do BenQ Grunex Challenge 2013, je nástupca najrozšírenejšej FPS hry CS 1.6 a CS: S, teda Counter Strike: Global Offensive. Kto by nepoznal túto známu strieľačku. Ďalšiou akčnou hrou je rovnako ako minulý rok Call of Duty 4. A poslednou, tentoraz singlovou hrou, teda hranou štýlom jeden na jedného, ​​je najlepší futbalový simulátor FIFA13.

A o čo sa v tomto ročníku BenQ Grunex Challenge 2013 bude hrať? Nebudú chýbať grafické karty a základné dosky od MSI, novo tiež herné periférie, teda myši, klávesnice a headsety od GX Gaming. Samozrejmosťou sú nielen herné monitory BenQ XL2411T, ale tiež digitálne fotoaparáty BenQ GH650 alebo kamery BenQ M33. To všetko v celkovej hodnote vyše štvrť milióna korún českých!

Po celý rok budú hráčov na akciách zásobovať energiou v podobe energeťákov Big Shock! A rovnako tak tomu bude aj na finále, kde budú môcť aj návštevníci vyskúšať obľúbené energeťáky s príchuťou Cola, Exotic a ďalšie.

Tu je video zostrih z minulého ročníka:

Upozornenie: Zobrazenie videa v tomto článku Vám blokuje Adblock. Viac informácií o tejto problematike sa dočítate v našom článku.

Zdroj:  TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk