ADATA XPG Storm RGB - Recenzia

ADATA XPG Storm RGB - Recenzia

Výkonný hardvér. Všetci ho chcú, niektorí ho aj skutočne vlastnia. Iba malá skupina ľudí ale naozaj vie, akú dôležitú úlohu zohráva správne chladenie. Samozrejme, o nutnosti chladiť procesor a grafickú kartu je napísaných snáď trilión článkov a natočených milión videí. Chladenie sa však so zvyšujúcim výkonom netýka iba týchto dvoch komponentov. Pre trend posledných rokov, keď sa cena naozaj výkonných SSD diskov, a hlavne vo formáte M.2 približuje možnostiam bežných smrteľníkov, je možno práve správne chladenie SSD-čiek najčastejšie neriešeným problémom. To sa ale môže v budúcnosti nejednému používateľovi vypomstiť a aj preto sa na trhu objavili viaceré riešenia, ktoré by sa mali postarať o dlhú životnosť všetkých SSD diskov. Jedným z najzaujímavejších je to od spoločnosti Adata a jeho meno, XPG Storm RGB, sľubuje prinajmenšom zaujímavú funkcionalitu.

Lenovo Yoga 920 - Recenzia

Lenovo Yoga 920 - Recenzia

Uplynulo 6 rokov, odkedy Lenovo prišlo s novým konceptom konvertibilných notebookov Yoga, ktoré definovali vlastnú kategóriu. Tento koncept si osvojili aj konkurenční výrobcovia, no najbohatšiu ponuku týchto zariadení má v ponuke práve spoločnosť Lenovo. Dnes sa v recenzii pozrieme bližšie na model s číselným označením 920.

TP-Link Archer MR400 - Recenzia

TP-Link Archer MR400 - Recenzia

Stále viac ľudí využíva na pristupovanie ku krásam internetu mobilné zariadenia a aj ich mobilný internet. Mobilní operátori na Slovensku ponúkajú stále lepšie pokrytie a pohli sa dobrým smerom aj čo sa dátových limitov týka. Bežný používateľ, ktorý nepotrebuje streamovať FullHD filmy a seriály alebo sťahovať nové hry, si vystačí aj s 10 až 20 gigabajtami dát, ktoré sú už dostatočne cenovo dostupné. Jeden oranžový operátor dokonca ponúka 4G internet s limitom 300GB za nepríliš veľký peniaz. A tu práve do hry vstupuje zariadenie s menom Archer MR400, ktoré je kombináciou routera a 4G/LTE modemu.

WD My Cloud Home 6 TB - Recenzia

WD My Cloud Home 6 TB - Recenzia

Ak náhodou nežijete v jaskyni, určite ste sa už stretli so slovíčkom Cloud či so slovným spojením cloudové úložisko. Tento výraz sa nezvykne prekladať do slovenčiny, lebo mať dáta v obláčiku neznie ani vyspelo, ani bezpečne. Avšak mať prístup k dátam z každého kúta sveta a z viacerých zariadení je, nepochybne, veľkou výhodou cloudových úložísk. Existuje rad riešení, ktoré sú zadarmo a zdalo by sa, že ani netreba premýšľať nad tým, či si dáta takto zálohovať alebo držať. Stále málo ľudí si uvedomuje, že tieto riešenia majú nemálo nástrah alebo potenciálnych chýb, kvôli ktorým nemusia byť tou správnou voľbou ani s cenovkou nulovej hodnoty. Čo ale robiť v prípade, ak nemožno veriť cloudu od veľkých spoločností a tradičné NAS zariadenia sú príliš drahé? WD My Cloud Home sa aspoň na papieri javí ako skvelá odpoveď, ako svoje dáta držať prístupné a pritom v bezpečí.

Trust GXT 383 Dion 7.1 - Recenzia

Trust GXT 383 Dion 7.1 - Recenzia

V gréckej mytológii bol Dion jeden z bohov, ktorí žili v okolí dnešnej Sparty. Spoločnosť Trust tvrdí, že práve vďaka slúchadlám Dion sa budete cítiť ako bohovia pri hraní hier na ľubovoľnej platforme a s podporou gréckych bohov budete pripravení prijať každú výzvu. Takéto tvrdenie znie určite motivačne, no je skutočne pravdivé alebo ide len o silné slová?

SteelSeries Sensei 310 - Recenzia

SteelSeries Sensei 310 - Recenzia

SteelSeries prichádza na slovenský trh s myšou Sensei 310, ktorá podľa slov výrobcu ponúka prvý 1:1 eSport senzor a spínače tlačidiel s dlhou životnosťou. Celkovo ju možno zaradiť medzi top model Rival 600 a základný model Rival 110. Navyše prináša ambidextrous design, ktorý by mal vyhovovať rovnako pravákom ako ľavákom. O tom, ako sa tejto myši zatiaľ darí, sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

SteelSeries Arctis 3 - Recenzia

SteelSeries Arctis 3 - Recenzia

SteelSeries je už na poli herných periférií pomerne známym výrobcom. Ponúka kvalitné myšky, klávesnice, ale aj slúchadlá. Tentoraz k nám na recenziu dorazil jeho nový model ukrývajúci rôzne prekvapenia, ako napríklad novinky v podobe Bluetooth či iných možností pripojenia k počítaču i ku konzolám.

MovieMask Premium - Recenzia

MovieMask Premium - Recenzia

V priebehu posledných rokov sa na svete objavilo množstvo nových, zaujímavých produktov, a to aj vďaka stránkam ako Kickstarter či Indiegogo. Vďaka nim majú šikovní ľudia či rozbiehajúce sa firmy možnosť spojiť sa s ľuďmi, ktorí sa zaujímajú o to, čo bude najbližšie „in“. Navyše, niektorí z nich sa neboja sponzorovať ani také nápady, ktorých úspech nie je zaručený. Ide o rôzne typy produktov, od hier , či už počítačových alebo stolových, cez rozličné technologické vynálezy, až po najšialenejšie vychytávky. Aj napriek tomu, že sa financovanie vždy nepodarí alebo sa výrobok nedostane do rúk záujemcov ani po vyzbieraní určenej sumy, my sme mali tentoraz šťastie a pozreli sme sa bližšie na produkt, ktorý začal písať svoj príbeh ešte v roku 2016.

Ďalšie články...

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk

Aktuálne súťaže

Generation 74 - Raider sa nám ukázal v plnej sile
Súťaž o router D-LINK DIR-882
Súťaž o myš Logitech G703 Lightspeed