Gamesite Deťom, alebo ako prišiel ježiško o 2 dni skôr

Ak si ešte pamätáte, na Gamesite.sk sme pred časom zorganizovali zbierku hier pre tých, ktorí to najviac potrebujú - deti z detského domova. Od leta sa nám podarilo vyzbierať zhruba 20kg herného materiálu. V našej zbierke sa okrem hier na rôzne platformy, najmä však PC, PSX a PS2, objavilo aj nejaké to herné železo.

Spomínate si ešte na časy, keď vám na stoloch trónili staré šedé konzoly PlayStation a v nich sa točili disky s Crashom Bandicootom alebo prvým dobrodružstvom Lary Croft? Nostalgia sa vrátila tesne pred Vianocami v priestoroch detského domova vo Valaskej pri Brezne, kam sme sa po dohode s pani riaditeľkou rozhodli umiestniť celú zbierku, do ktorej prispeli aj mnohí z vás.
Pre nás nostalgia v podobe návratu k starým obľúbeným titulom, avšak pre mnohých chlapcov z detského domova to bol vôbec prvý stret s ozajstnými videohrami. Crash Bandicoot 3: Warped sa ukázal ako zatiaľ príliš komplexný titul, avšak Formula1 97 zožala veľký úspech.
Okrem konzoly PS One s niekoľkými ovládačmi sme vo Valaskej nechali aj kompletný systém PS2 so štyrmi DualShockmi, slušnou hromádkou hier a najmä s dnes už raritným ovládačom EyeToy - pri testovaní funkčnosti sme prišli na to, že sme sa dokázali zabaviť aj s párročnou hračkou.
K tomu pridajte ešte asi 50 hier najrôznejších žánrov na PC a môžete si utvoriť predstavu o tom, koľko hodín videohernej zábavy ste nám pomohli vyzbierať. Chceme poďakovať všetkým z vás, ktorí prispeli čo i len jedinou hrou, ale špeciálna vďaka patrí spoločnosti Sony Czech, ktorá do zbierky venovala konzolu PS2 aj s príslušenstvom a mnohými hrami, rovnako ako aj darcovi z Košíc, ktorý prispel ovládačom EyeToy s niekoľkými originálnymi hrami a čitateľovi, ktorý pridal do zbierky konzolu PS One.
Pre nás z Gamesite.sk a vás, naších čitateľov, je dnes (a po dlhé roky) už úplne rutinnou činnosťou roztočiť disk v mechanike a vnoriť sa do virtuálneho sveta, o bežnej užívateľskej práci s PC ani nehovoriac. Avšak pre deti bez tejto možnosti je vonkajší svet omnoho ťažší. Súčasná spoločnosť vyžaduje znalosť počítačov, schopnosť rýchleho riešenia nových problémov, orientáciu vo virtuálnych systémoch. Spolu s vami sme mohli pomôcť týmto deťom spraviť prvý krok nevyhnutným smerom - vytvoriť si vzťah k digitálnym svetom, v ktorých sa teraz budú ľahšie orientovať, bez strachu z neznámeho.
Vám všetkým, ktorí ste prispeli do zbierky, ale aj našim čitateľom, ktorí naše stránky pravidelne navštevujú a tým nás motivujú aby sme pokračovali v tom, čo robíme, sa touto cestou chceme poďakovať. Špeciálna vďaka patrí pani riaditeľke detského domova, ktorá nám umožnila odovzdať zbierku deťom.
Vďaka vám všetkým, nielen od nás, ale aj od detí z detského domova vo Valaskej, ktorým ste umožnili spraviť krok bližšie k virtuálnym svetom a sprostredkovali ste im niektoré z najlepších videohier vôbec.

A keďže sú Vianoce, prajeme vám Šťastné a Veselé! Tento rok s lepším pocitom na duši. Pozorne sledujte naše stránky aj v budúcnosti, v dohľadnej dobe pripravujeme ďalšiu zbierku - určite ešte väčšiu a lepšiu. Už teraz ste nás presvedčili, že nenecháte svoje zbierky z nostalgie zbytočne zapadať prachom :-)

[DOPLNENÉ by hIro]

Takáto akcia určite zahreje na duši a sme radi, že sme prostredníctvom vás, dobrých ľudí z herného sveta potešili aj deti, ktoré nemajú to šťastie, ako MY, ktorí sme vyrastali v kruhu rodiny, mali pri sebe otca, mamu, aby nás ochránili, aby sa nás zastali a pomohli, keď bolo zle. Takýmto spôsobom sme chceli odprezentovať aj to, že hry nie su len zlé akčné, horrorové strieľačky, ktorými sa degeneruje masa ľudí ako taká. Podarilo sa nám to práve o týchto detí, u detí, ktoré sa zahrajú za odmenu, a zahrajú si hry ako Crash Bandicoot, Formula ONE, alebo iné EYETOY tituly, ktoré určite z detí nerobia akčných hrdinov a zabijákov. Hry, ktoré pomáhajú deťom pri dávke zopodvednosti zo stránky dospeláka, ktorý na nich dohliada aby sa hry stali inšpiráciou, a hlavne zábavou a nie iba zlom, ktoré sa širi svetom. Takýmto spôsobom by sme taktiež radi oslovovali aj ľudí, ktorí sú dezinformovaní práve médiami a ľudmi, ktorí nepoznajú hry a chcú o nich rozprávať ako o najväčšom zle. Chceli by sme sa taktiež ospravedlniť na nedostatok materiálu, ale nakoľko existuje zákon o ochrane osobných údajov a tieto deti sú zraniteľné a určité zverejnené by boli práve v rozpore so spomenutým zákonom museli sme materiály zostrihať a obmedziť.

Ešte raz, v mene celej redakcie, v mene detí a p. riaditeľky v detskom domove Valaská by som rád poďakoval VŠETKÝM zúčastneným, ktorí sa do tohto projektu s názvom GAMESITE DEŤOM zapojili.

{gallery}/novinky/valaska2010/{/gallery}

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk