Gamesite deťom – VIANOCE 2013 - Misia splnená

Dovoľte nám, ešte predtým, ako sa oficiálne skončí tento rok, poďakovať sa a podeliť o štipku dobrého pocitu.Tak ako každý rok od nášho založenia, ani tento rok neostal výnimkou a my sme boli poctení možnosťou obdarovať v rámci projektu GAMESITE DEŤOM deťúrence, ktoré to majú o čosi ťažšie ako my.

Po neistom začiatku, v súvislosti so zbierkou mienenou ako vianočný darček sme ku sklonku roka ostali veľmi milo prekvapení. Vyzbieralo sa toho naozaj dosť. Za to Vám, naši čitatelia, prispievatelia a priatelia úprimne veľmi pekne ďakujem a skladám pomyslený klobúk. Moje veľké ďakujem patrí aj našim dlhodobým partnerom a sponzorom, ktorí sa na tejto zbierke podieľali. Kompletný zoznam prispievateľov nájdete pod článkom.

Toto všetko k nám Ježiško pre deti priniesol:

  • Microsoft XBOX 360 + Kinect (s ovládačmi a hrami),
  • Sony PlayStation 2 + EyeToy (s ovládačom a hrami),
  • 4 kompletné počítačové zostavy s LCD monitormi a množstvom hier,
  • 5.1 Hi-fi reproduktorovú sústavu,
  • DVD prehrávač,
  • Knihy,
  • Hračky a spoločenské hry,
  • Oblečenie,
  • Sladkosti.

S pribúdajúcim množstvom darčekov, a ubúdajúcim miestom na ich uskladnenie, sme stáli pred rozhodnutím koho nimi potešiť. Oslovili sme dva Košické detské domovy – DD Hurbanova 42 a DD Uralská 1, oba náš zámer s nadšením privítali.

Návštevu oboch detských domovov sa nám podarilo naplánovať na pondelok pred Štedrým dňom (23.12.2013).

Ako prvé sa zo svojej novej hernej konzoly mohli tešiť deti z Hurbanovej ulice neďaleko Botanickej záhrady. Vedeli, že má prísť návšteva, no ani len netušili, čo im prinesie. Mali ste vidieť tú radosť a nedočkavosť, keď sme zo škatule vytiahli XBOX360. Najmä malý Jožko okamžite vedel o čo ide a s konštatovaním, že ani spolužiaci také hry nemajú čakal na svoju prvú príležitosť zahrať sa. Netrvalo dlho a konzola bola pripravená plniť svoj účel. Prvou „testovanou a recenzovanou“ hrou bola hra Kinect Adventures. Počas toho ako sa deti zoznamovali so svojim vianočným darčekom, od nás pani vedúca prevzala zvyšok darov a informovala nás o aktuálnej situácii v detskom domove. Pre chorobu sem boli dočasne presunuté aj deti z rodinného domu umiestneného Čani, ktorý je rovnako zastrešený DD na Hurbanovej ulici. Práve obyvatelia tohto domčeka sa môžu tešiť zo svojej novej konzoly PlayStation 2.

Aj napriek tomu, že mali programom nabité dopoludnie, z detí bolo cítiť radosť a nekontrolovateľnú energiu. Na jednej strane sa tešili z toho, čo dostali. Na druhej strane sa im páčila pozornosť v podobe našej návštevy. Asi najkrajším príkladom je spontánne objatie, ktoré sme si vyslúžili od malej Melánky. Po odohratí a vystriedaní niekoľkých hier sme sa s deťmi, pani vedúcou a pánom vychovávateľom rozlúčili aby sme mohli navštíviť a obdarovať aj druhý detský domov.

Pani riaditeľka DD z Uralskej ulice nás špecificky poprosila, aby sme pre jej zverencov uprednostnili počítače a príslušné vybavenie. Deti by určite mali radosť aj z herných konzol, avšak kapacita DD domova tomu nie je veľmi naklonená. My sme túto požiadavky samozrejme plne rešpektovali a dodali sme im tri plne vybavené počítače s LCD monitormi a základným príslušenstvom. Naše herné zameranie si však našlo svoju cestu aj k týmto deťom v podobe kôpky počítačových hier ku každej odovzdanej počítačovej zostave.

V tomto prípade sme nemali možnosť vidieť reakcie detí, ale veríme, že sme počítače odovzdali do tých správnych rúk, presne tam, kde ich naozaj treba. Okrem cvičenia postrehu, logiky, či celkovej koordinácie pri hrách, počítače deťom umožnia naučiť sa základy práce s kancelárskym softvérom a internetom. Hľadanie a kompletizovanie informácií k projektom a domácim úlohám bude odteraz hračka.

Takto vyzeral náš posledný deň pred Vianocami. A čo Váš? Koho ste obdarovali? A komu sa podarilo vyčarovať úsmev na vašej tvári?

Ešte raz mi dovoľte sa Vám všetkým poďakovať za podporu a príspevky do tejto, ale aj do všetkých predchádzajúcich zbierok. Sme nesmierne radi, že aj vďaka vašej podpore sme už niekoľko rokov schopní pravidelne sa deliť o trochu radosti s tými najmenšími, s tými, ktorí to potrebujú.
ĎAKUJEME!

 

PRÍSPEVOK DO ZBIERKY GAMESITE DEŤOM – VIANOCE 2013 SME DOSTALI OD:

ALTEON, s.r.o.

Martin Kolesnáč - Kolík

Emil Jakubčo

Webglobe.sk

Richard Rejžo Remiš

Prva.sk

Microsoft

Peter Makovník

Shark.sk

Zuzana Lašovská

Richard Mako

Martin Junger

Dušan Tomovčík

Martin Barabas

Lukáš Ufrla

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk