• NHL 18 - Recenzia

  • Elex – Recenzia

  • HTC U11 - Recenzia

  • DISHONORED: DEATH OF OUTSIDER - Recenzia

  • BML GameGod Phalanx - Recenzia

  • Genesis Krypton 700 - Recenzia

Ukradol mobil, no dlho si ho neužil

Dňa 25. mája podvečer sa v New Yorku stal trestný čin, v ktorom už známy 19-ročný Albert Wilson s kamarátmi pristúpili k 16-ročnému mladíkovi, ktorému bol odcudzený smartphone Samsung Galaxy Epic. Mladík šiel rovno na políciu oznámiť prípad, kde sa okamžite začalo vyšetrovanie.

Zlodej medzitým vyskúšal mobilné zariadenia a ako prvé, čo ho zaujalo, bola kvalita fotografiu. Preto si spravil testovaciu fotku, ktorá sa mu však stala osudnou. Ihneď po vytvorení snímky prišla do emailovej schránky majiteľa správa, v ktorej sa nachádzala dotyčná fotografia, ktorú automaticky zaslala cloudová služba DropBox.

Mladík po prečítaní e-mailu neveril vlastným očiam: "Veď to je ten zlodej, ktorý mi ukradol telefón.“ Fotografiu následne vytlačil a utekal na najbližší policajný útvar oznámiť, že s jeho telefónom sa manipulovalo. Na polícii sa prišlo na to, že to je Albert Wilson, známy predovšetkým za prechovávanie drog. Zlodeja vystopovali a obvinili z lúpeže a ukradnutie majetku, aby následne putoval do väzenia.

Je vidieť, že technológia sa uberá smerom dopredu a vymýšľajú sa nové vymoźenosti, ktoré pomôžu pri odcudzení a vypátraní zariadenia. Mladíkovi konkrétne pomohla cloudová služba DropBox, pričom podobných služieb je mnoho.

Fotka zlodeja:

Máte aj vy niečo podobné vo svojom smartphone, čo by vám mohlo pomôcť pri vypátraní zločinca alebo nálezu telefónu?

Zdroj:  phonearena.com, nypost.com, google.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk